Koronavīruss prasa pirmo dzīvību ārpus Ķīnas; sarūk akciju vērtība

Jaunais koronavīruss prasījis pirmā cilvēka dzīvību valstī ārpus Ķīnas, proti, Filipīnās. Ķīnā infekcija konstatēta vairāk nekā 17 200 cilvēkiem.

Kā vēsta vācu raidsabiedrība Deutsche Welle, pirmdien, 3.februārī, Ķīnas Nacionālā Veselības komisija paziņojusi, ka jaunā koronavīrusa nāves gadījumu skaits valstī sasniedzis 361, bet inficēšanās gadījumu skaits – 17 205.

Ārpus Ķīnas ir reģistrēti 95 saslimšanas gadījumi un viens nāves gadījums Dienvidaustrumāzijas salu valstī Filipīnās. Pasaules Veselības organizācija pavēstījusi, ka inficēšanās gadījumu skaits turpinās augt, jo rindā uz pārbaudīšanu gaida vairāku tūkstošu cilvēku analīzes.

Ķīnas finanšu tirgū pirmdiena ir pirmā darbadiena pēc garām ķīniešu Jaungada brīvdienām, kas tika paildzinātas, lai ierobežotu vīrusa izplatību. Pirmajā akciju tirdzniecības dienā Ķīnas uzņēmumu akciju vērtība sarukusi par deviņiem procentiem, tā liecina Šanhajas un Šeņdžeņas fondu biržu indeksi, raksta Deutsche Welle.

Kas zināms par vīrusu?

Portāls BNN jau vēstīja, ka šis vīrusa paveids tiek dēvēts par «2019-nCoV», un tiek raksturots kā tāds, kas līdz šim nav bijis konstatēts cilvēkiem. Tā izplatības dēļ veselības pārbaudes un drošības pasākumi ieviesti virknē pasaules valstu lidostu.

Ķīnas varasiestādes ir pavēstījušas, ka vīrusa izcelsme konstatēta Uhaņas pilsētas jūras velšu tirgū, kur «veikti nelikumīgi darījumi ar savvaļas dzīvniekiem». Tirgus ir slēgts kopš 2020.gada sākuma.

Kas ir koronavīrusi?

Latvijas Slimību profilakses un kontroles centrs skaidro, ka koronavīrusi ir lielas vīrusu dzimtes pārstāvji, kas var izraisīt dažāda smaguma pakāpes slimības, sākot no vieglas saaukstēšanās līdz smagam akūtam respiratoriskajam sindromam (SARS). Parasti simptomi ir viegli vai vidēji smagi un skar augšējos elpošanas ceļus.

Koronavīrusi ir ribonukleīnskābes (RNS) vīrusi, kas spēj inficēt cilvēku un vairākas dzīvnieku sugas. Cilvēkam koronavīrusi var izraisīt virkni slimību, no saaukstēšanās līdz SARS, tā oficiālajā tīmekļa vietnē raksta Latvijas Slimību profilakses un kontroles centrs.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas