Kosovas prezidents atkāpjas, tiek aizturēts aizdomās par kara noziegumiem

Demisionējušais Kosovas prezidents Hašims Tači

Kosovas prezidents Hašims Tači (Hashim Thaçi) šonedēļ atkāpies no amata un ir aizturēts un nogādāts Nīderlandē, kur stāsies tiesas priekšā saistībā ar apsūdzībām par kara noziegumiem Kosovas-Serbijas kara laikā, vēsta britu raidorganizācija BBC.

Starptautiskā tiesa Kosovas Specializētā palāta ceturtdien, 5.novembrī, ar lidmašīnu Nīderlandes pilsētā Hāgā nogādāja Tači, kurš kopš 2016.gada bijis Kosovas prezidents. Kopā ar viņu no Kosovas pārvesti vēl divi aizdomās turētie.

Jaunās Balkānu reģiona valsts līderim 2020.gadā izvirzītas apsūdzības. Īpašais prokurors, kurš izmeklē iespējamus kara noziegumus Kosovas neatkarības karā ar Serbiju, kas notika no 1998. līdz 1999.gadam, paziņojis, ka Tači un citi «saucami pie kriminālatbildības par teju simts slepkavībām».

Politiķis, kurš kara laikā bijis Kosovas Atbrīvošanas armijas komandieris, noliedzis, ka būtu pastrādājis ko nelikumīgu.

Kosovas neatkarības karā gāja bojā vairāk nekā 10 000 cilvēku, un tas beidzās tikai ar NATO iejaukšanos un bombardēšanas uzbrukumu. 2008.gadā pasludinātās Kosovas valsts lielākā etniskā kopiena, albāņi, uzskata Kosovas Atbrīvošanas armiju par varoņiem. Tikmēr cilvēktiesību organizācija Amnesty International norādījusi, ka Tači un viņa līdzgaitnieku apsūdzības devušas Kosovas kara upuriem cerības uz toreizējo noziegumu iztiesāšanu, vēsa BBC.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas