Kozlovskis: Iesim uz to, lai Zolitūdes lietā tiktu izvirzītas apsūdzības

Es domāju, ka pilnīgi noteikti iesim uz to, lai Zolitūdes lielveikala Maxima traģēdijas izmeklēšanas lietā būtu apsūdzības, norāda iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis.

Iekšlietu ministrs gan uzsvēra, ka tas, kam apsūdzības tiks izvirzītas, «nav atkarīgs no manis», bet pilnīgi noteikti tas ir atkarīgs no izmeklēšanas procesa virzītāja.

Izmeklēšanas laikā ir izveidojies labs kontakts arī ar Ekonomikas ministriju (EM), kas sniegs praktisku atbalstu būvniecībā iesaistīto personu amata pienākumu interpretācijā no Būvniecības likuma viedokļa. Vēlāk to varētu izmantot kā kompetentas valsts iestādes atzinumu, ko EM varētu uzturēt iespējamā tiesas procesā.

Tiks apkopoti katras ekspertīzes atsevišķie rezultāti, kurās kopā ir iesaistīti desmit eksperti, un izmeklēšanas slēdziens būs kopējs. Saskaņā ar plānu aprīlī jānoslēdzas galvenajai ekspertīzei jeb izmeklēšanas eksperimentam. Būs nepieciešams saņemt projekta ekspertīzes rezultātus, kā arī jāizvērtē būvdarbu atbilstība, norādīja iekšlietu ministrs.

Zolitūdes traģēdijas izmeklēšanas jautājumiem bija veltīta Saeimas Nacionālās drošības komisijas (NDK) 12.februāra sēde. Deputāti tajā pārliecinājušies, ka visos izmeklēšanas virzienos notiek ļoti intensīvs darbs, iepriekš stāstīja iekšlietu ministrs.

Jau ziņots, ka pērn 21.novembrī Zolitūdē, iebrūkot lielveikala Maxima jumtam, dzīvību zaudēja 54 cilvēki, bet vairāki desmiti guva smagus ievainojumus. Starp bojāgājušajiem bija arī trīs ugunsdzēsēji, kuri piedalījās glābšanas darbos.

Zolitūdes traģēdija kļuva par lielāko nelaimi Latvijā kopš neatkarības atjaunošanas.

102.000.102.6624

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas