Kozlovskis: Latvija sniegtu palīdzību Krievijai cīņā pret terorismu

Iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis

Nepieciešamības gadījumā Latvija sniegtu palīdzību Krievijai cīņā pret terorismu, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam Rīta panorāma norāda iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis.

Viņš uzsver, ka neraugoties uz politisko fonu, kas ietekmē sadarbību, abu valstu drošības iestādes apmainās ar informāciju un, ja būtu nepieciešams, Latvija noteikti sniegtu palīdzību Krievijai.

«Terorismam nav robežu, un nekas nevar būt par pamatu, lai nesniegtu palīdzību,» pauž Kozlovskis.

BNN jau ziņoja, ka vienā no Sanktpēterburgas metro stacijām pirmdien, 3.aprīlī, pēcpusdienā noticis sprādziens. Citējot portālu newsru.com, Krievijas veselības aizsardzības ministre Veronika Skvorcova apstiprinājusi jaunāko informāciju par bojāgājušo skaits sprādzienā, kas ir 14 cilvēki.  Vienpadsmit no tiem ir nomiruši notikumu vietā, bet trīs agonijas stāvoklī no traumām, bet vēl aptuveni 51 hospitalizēti.

Sākotnējā izmeklēšanā noskaidrots, ka sprādzienu sarīkojis terorists pašnāvnieks, ziņoja Interfax, kas ir informācijas avots Krievijas tiesībsargāšanas iestādēs.

«Iepriekšējā izmeklēšanā noskaidrots, ka Pēterburgas metro uzspridzinājies vīrietis bijis saistīts ar Krievijas Federācijā aizliegtiem radikāliem islāmistu grupējumiem,» paziņoja avots. Tas arī piebilda, ka terorists spridzekli metro ienesis mugursomā.

Kirgizstānas specdienesti apstiprinājuši, kas iespējamais terorakta sarīkotājs ir Krievijas pilsonību ieguvis kirgīzs. «Visticamāk, terorakta izpildītājs Sanktpēterburgas metro 3.aprīlī ir Kirgīzijā dzimis cilvēks, bet tagad Krievijas pilsonis,» pavēstīja Kirgizstānas Nacionālās drošības valsts komitejas oficiālais pārstāvis Rahats Sulaimanovs. «Spridzinātājs pašnāvnieks Sanktpēterburgas metro ir kirgīzs Akbardžons Džalilovs (..) dzimis 1995.gadā».

Video ir krievu valodā un var saturēt nepatīkamus skatus!

https://www.youtube.com/watch?v=plq-YUnKZ5s

https://www.youtube.com/watch?v=701_ECxpmnA

https://www.youtube.com/watch?v=cZVdfC-XDkM

Ref:224.000.103.843

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas