KP aicina izvērtēt SIA Rīgas namu pārvaldnieks rīcības likumību

Konkurences padome (KP) aicina Vides aizsardzības un reģionālas attīstības ministriju (VARAM) izvērtēt Rīgas domes kapitālsabiedrības SIA Rīgas namu pārvaldnieks rīcības likumību, piemērojot starpniecības maksu par pakalpojuma nodrošināšanu blakuslietotājiem jeb personām, kuras saņem ūdensapgādes un kanalizācijas pakalpojumus pa cita lietotāja iekšējiem vai zemes gabala robežās esošiem tīkliem, BNN informē padomē.

KP ir izvērtējusi iesniegumus par SIA Rīgas namu pārvaldnieks piemēroto maksu blakuslietotājiem. «SIA Rīgas namu pārvaldnieks, apsaimniekojot Rīgas domes nekustamos īpašumus, nodrošina arī ūdensapgādes un kanalizācijas pakalpojumus blakuslietotājiem, piemērojot starpniecības maksu, kas atsevišķos gadījumos būtiski pārsniedz maksu par pamatpakalpojumu – ūdens apgādes un kanalizācijas pakalpojumu. Tas neatbilst Ūdenssaimniecības pakalpojumu likumā noteiktajam regulējumam par blakuslietotājam noteikto uzcenojumu, kas nevar pārsniegt desmit procentus no regulatora noteiktā tarifa attiecīgam pakalpojumam,» komentē KP.

Tāpat izpētes laikā KP pieprasīja SIA Rīgas namu pārvaldnieks sniegt pakalpojumu pašizmaksas aprēķinu, lai noskaidrotu, vai pastāv ekonomiski objektīvs pamatojums šādas maksas noteikšanai. KP secina, ka SIA Rīgas namu pārvaldniekam, sniedzot šo pakalpojumu blakuslietotājiem, var rasties papildu administratīvie izdevumi un pirmšķietami likumā noteiktais pieļaujamais uzcenojums ne visos gadījumos var būt pietiekams izmaksu pilnīgai segšanai. Tomēr likums neparedz jebkāda veida papildu maksas iekasēšanu no blakuslietotājiem, kas pārsniedz noteikto desmit procentu robežu. Tādējādi problēmas, kas saistītas ar pakalpojumu izmaksu un pieļaujamā samaksas apmēra neatbilstību, ir jārisina minētā likuma ietvaros, turpina padomē.

«Tā kā VARAM pārrauga pašvaldībām likumos un citos normatīvajos aktos noteikto uzdevumu izpildi, KP aicina ministriju tās kompetences ietvaros izvērtēt SIA Rīgas namu pārvaldnieks rīcības likumību, piemērojot starpniecības maksu blakuslietotājiem. Vienlaikus, lai novērstu konstatētās problēmas, KP lūdz VARAM izvērtēt nepieciešamību precizēt Ūdenssaimniecības pakalpojumu likuma regulējumu, un, kamēr tas nav veikts, KP ir aicinājusi SIA Rīgas namu pārvaldnieks novērst nelikumīgās maksas iekasēšanu,» skaidro padomes pārstāvji.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas