KP atbalsta Neste Latvija un RusLatNafta sadarbību

Konkurences padome (KP) pieņēmusi lēmumu atļaut SIA Neste Latvija un SIA RusLatNafta vienošanos, kas paredz, ka SIA RusLatNafta klienti ar šī uzņēmuma degvielas karti papildus DINAZ grupas uzpildes stacijām degvielu varēs iegādāties arī SIA Neste Latvija degvielas uzpildes stacijās visā Latvijas teritorijā.

Tiek plānots, ka sadarbība turpināsies piecus gadus, portālu BNN informē KP.

Līdz šim degvielu ar SIA RusLatNafta klienta karti bija iespējams iegādāties 37 DINAZ degvielas uzpildes stacijās, no kurām 16 darbību veic SIA RusLatNafta, bet 21 – SIA Aparts. Savukārt pēc vienošanās degvielu ar SIA RusLatNafta karti būs iespējams iegādāties arī visās 58 SIA Neste Latvija degvielas uzpildes stacijās.

Lēmumā KP norāda, ka šāda tirgotāju vienošanās saglabās to savstarpējo konkurenci, kā arī dos būtisku labumu patērētājiem, jo ļaus SIA RusLatNafta klientiem izmantot piešķirtās atlaides SIA Neste Latvija tīklā. Tāpat vienošanās rezultātā palielināsies to degvielas tirgotāju skaits, kas spēj piedāvāt pakalpojumus visā Latvijā, kas ir jo īpaši būtiski komerciālajiem klientiem.

Attiecīgi, pieaugot SIA RusLatNafta konkurētspējai, tiks sekmēta tās konkurence gan ar lielākajiem, gan pārējiem degvielas mazumtirgotājiem un uzlabosies konkurences situācija tirgū kopumā. Savukārt konkurences situācijā starp trīs lielākajiem degvielas mazumtirgotājiem – SIA Statoil Fuel &Retail Latvia, SIA Lukoil Baltija R un SIA Neste Latvija – šī vienošanās būtiskas izmaiņas neradīs.

KP SIA Neste Latvija un SIA RusLatNafta vienošanos izvērtēja pēc uzņēmumu iesnieguma (vienošanās ziņojuma) saņemšanas. Uzņēmumiem bija tiesības lūgt KP izvērtējumu, lai pirms vienošanās īstenošanas pārliecinātos, ka tādējādi netiks pārkāpts Konkurences likumā noteiktais vienošanās aizliegums.

102.000.102.6683

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas