KP atļauj apvienoties ar lauksaimniecības nozari saistītiem uzņēmumiem


Konkurences padome (
KP) atļauj  apvienoties ar lauksaimniecības nozari saistītiem uzņēmumiem, šāda apvienošanās ietekmēs kopumā četrus tirgus: minerālmēslu vairumtirdzniecības tirgu; minerālmēslu mazumtirdzniecības tirgu; graudu vairumtirdzniecības tirgu, kā arī augu aizsardzības līdzekļu mazumtirdzniecības tirgu.​

KP, 3.maijā, pieņēma atļaujošu lēmumu SIA Agrochema Latvia un SIA Gaschema īpašniekiem, Lietuvā reģistrētajai sabiedrībai UAB koncernas Achemos grupe, iegādāties SIA Litarga īpašnieces, Lietuvā reģistrētās sabiedrības UAB Litarga, uzņēmuma daļas. Apvienošanās darījums atļauts, jo konkurencei netiks nodarīts kaitējums.

Saskaņā ar apvienošanās ziņojumā norādīto informāciju UAB koncernas Achemos grupe  iegādāsies UAB Litarga grupas tirdzniecības un graudu uzglabāšanas pakalpojumu uzņēmumus.  KP uzsver, ka SIA Agrochema Latvia darbība ir fokusēta uz minerālmēslu vairumtirdzniecību, bet SIA Litarga uz augu aizsardzības mazumtirdzniecību. Apvienošanās dalībnieki paredz, ka Latvijā reģistrētie uzņēmumi savu darbību turpinās atsevišķi.

Tāpat KP secināja, ka apvienošanās rezultātā būtiski nemainīsies tirgus struktūra, nemazināsies konkurence un neizveidosies vai nenostiprināsies dominējošais stāvoklis nevienā no ietekmētajiem tirgiem. Tāpēc plānotais uzņēmumu darījums ir atļaujams.

Ref:224.000.103.1183

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas