KP atļauj Swedbank pārņemt Danske Bank privātpersonu apkalpošanu

Konkurences padome (KP) pieņēmusi lēmumu atļaut AS Swedbank pārņemt to AS Danske Bank Latvijas filiāles aktīvu daļu, kas attiecas uz privātpersonu apkalpošanas biznesu. KP secina, ka darījuma rezultātā konkurence netiks būtiski samazināta, kā arī neradīsies vai nenostiprināsies dominējošais stāvoklis.

Pēc apvienošanās darījuma AS Swedbank pārņems šādus AS Danske Bank Latvijas filiāles pakalpojumus: termiņnoguldījumus, krājkontus, pieprasījuma noguldījumus, regulārā maksājuma līgumus, kredītkaršu kredītus, kredītkartes, debetkartes, ieguldījumu pakalpojumus, hipotekāros kredītus, patēriņa kredītus, informē KP.

Tikmēr AS Danske Bank Latvijas filiāle turpinās darboties Latvijā un plāno koncentrēties uz biznesa klientu, kā arī ierobežota privātpersonu skaita apkalpošanu.

Izvērtējot apvienošanos, KP konstatēja, ka konkurencei netiks nodarīts kaitējums. Proti, noguldījumu pakalpojumu tirgū un aizdevumu pakalpojumu tirgū pašlaik darbojas pietiekami daudz dalībnieku, tādējādi patērētāju izvēles iespējas netiks samazinātas. Tāpat KP paredz, ka šajos tirgos AS Swedbank tirgus daļa pieaugs nelielā apmērā un tirgus koncentrācija pieaugs nebūtiski. Vienlaikus KP secina, ka ietekme uz konkurenci būs nebūtiska arī ieguldījumu pakalpojumu tirgū un maksājumu karšu tirgū.

Ref: 102.000.102.11238

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas