KP atļāvusi Amber Beverage Group iegūt izšķirošu ietekmi pār Lido


Konkurences padome (KP) atļāvusi Amber Beverage Group Holding iegūt izšķirošu ietekmi pār AS Lido,  informē KP.

KP nav konstatējusi būtisku kaitējumu konkurencei, tāpēc darījums atļauts.

Amber Beverage Group Holding grupas uzņēmumu darbība Latvijā galvenokārt ir saistīta ar alkoholisko dzērienu ražošanu, alkoholisko un bezalkoholisko dzērienu, tostarp alus vairumtirdzniecību, kā arī minēto dzērienu mazumtirdzniecību. Savukārt Lido darbība ir saistīta ar bāru, restorānu, ēdināšanas pakalpojumu sniegšanu, pārtikas produktu, tostarp alus izplatīšanu un mazumtirdzniecību, atzīmē KP.

«Tādējādi apvienošanās rezultātā tiks ietekmēts alus izplatīšanas un mazumtirdzniecības tirgus, kurā gan Amber Beverage Group Holding, gan Lido tirgus daļas ir nelielas, un uzņēmumu darbības koncentrācija būs nenozīmīga. Vienlaikus KP nekonstatēja minētā apvienošanās darījuma ietekmi stipro alkoholisko dzērienu vairumtirdzniecības tirgū, kura ietvaros Lido iepērk nelielu apmēru alkoholisko dzērienu no Amber Beverage Group Holding grupas uzņēmuma,» norādīja KP.

Izvērtējot uzņēmuma sniegto un KP rīcībā esošo informāciju, konkurences uzraugs secinājis, ka apvienošanās rezultātā nemainīsies konkurences apstākļi alus izplatīšanas tirgū un alus mazumtirdzniecības tirgū, nemazināsies konkurence, neradīsies dominējošais stāvoklis un nenostiprināsies Amber Beverage Group Holding pozīcijas stipro alkoholisko dzērienu vairumtirdzniecības tirgū. 

Jau vēstīts, ka Amber Beverage Group Holding vēlas iegādāties 49% Lido akciju. 

Lai arī pēc darījuma īstenošanas Amber Beverage Group Holding neiegūs akciju kontrolpaketi, darījuma puses apsver veikt izmaiņas Lido statūtos tā, lai Amber Beverage Group Holding iegūtu tiesības valdē iecelt divus pārstāvjus. Turklāt Amber Beverage Group Holding varētu iegūt tiesības uzlikt veto stratēģiski svarīgu lēmumu pieņemšanā. Pēc darījuma īstenošanas Amber Beverage Group Holding varētu iegūt tiesības vienpusīgi pārvaldīt Lido/

Lido valdes priekšsēdētāja Rita Auziņa iepriekš sacīja, ka Lido akcionārs Gunārs Ķirsons neplāno pārdot uzņēmumu kontrolējošo akciju daļu.

Tāpat ziņots, ka 2018.gadā Lido strādāja ar 41,883 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 8,5% vairāk nekā gadu iepriekš, bet kompānijas peļņa saruka 7,3 reizes un bija 241 365 eiro. Kompānijas 2019.gada finanšu rezultāti pagaidām nav publiskoti.

Lido reģistrēta 1991.gada septembrī, un tās pamatkapitāls ir 1,292 miljoni eiro. Kompānijas patiesā labuma guvēji ir Ķirsons un Krievijas pilsonis Vladimirs Šestakovs, kuram pieder holdingkompānija SIA VSh Holding.

Savukārt Amber Beverage Group ir starptautisks alkoholisko dzērienu ražošanas un izplatīšanas koncerns, kas strādā no galvenā biroja Luksemburgā, kā arī caur ražošanas un izplatīšanas uzņēmumiem Krievijā, Meksikā, Apvienotajā Karalistē, Austrālijā, Austrijā un Baltijā. Amber Beverage Group ietilpst arī Latvijas balzams. Amber Beverage Group īpašnieks ir miljardieris Jurijs Šeflers.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas