KP norādes Latvenergo par siltumenerģijas cenām vairumtirdzniecības tirgū Rīgā

AS Latvenergo siltumenerģijas vairumtirdzniecības tirgū Rīgā nevar noteikt cenas, kas ir zemākas par konkrētām izmaksām, paredz Konkurences padomes (KP) aktualizētie Latvenergo 2009.gadā uzliktie tiesiskie pienākumi.

KP pārstāvji pavēstīja, ka KP 29.jūlijā pieņēma lēmumu atbilstīgi notikušajām izmaiņām tirgū aktualizēt Latvenergo 2009.gadā uzliktos tiesiskos pienākumus, kas tika piemēroti, lai novērstu uzņēmuma radītos konkurences ierobežojumus siltumenerģijas vairumtirdzniecības tirgū Rīgā.

Latvenergo vērsās KP ar priekšlikumu grozīt 2009.gadā noteiktos tiesiskos pienākumus, jo tie neatbilst aktuālajai siltumenerģijas vairumtirdzniecības tirgus situācijai, kā arī Latvenergo tehnoloģiskajos procesos ir notikušas būtiskas izmaiņas.

Vienlaikus KP konstatēja, ka neskatoties uz izmaiņām siltumenerģijas vairumtirdzniecības tirgū Rīgā, kad līdz ar jaunu tirgus dalībnieku ienākšanu tirgū tiek saražotas papildu siltumjaudas, kopumā nav pamata uzskatīt, ka

Latvenergo tirgus vara ir būtiski samazinājusies salīdzinājumā ar 2009.gadu, kad tika pieņemts lēmums uzlikt tiesiskos pienākumus.

KP konstatēja, ka tirgus jaunienācēju saražotās jaudas salīdzinājumā ar Latvenergo ir būtiski zemākas un Latvenergo kapacitāte siltumenerģijas tirgū Rīgā joprojām veido vairāk kā 90% no kopējā apjoma, tāpēc, lai nodrošinātu, ka tirgū netiek kropļota konkurence, Latvenergo ir nepieciešams ievērot noteiktus tiesiskos pienākumus.

Ņemot vērā Latvenergo un vairāku tirgus dalībnieku – SIA Juglas jauda, SIA Energia verde, AS Rīgas siltums, SIA Rīgas enerģija –, kā arī Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas viedokli, aktualizētie tiesiskie pienākumi noteic, ka Latvenergo siltumenerģijas vairumtirdzniecības tirgū Rīgā nevar noteikt cenas, kas ir zemākas par konkrētām izmaksām jeb cenas, kas ir plēsonīgas, kā arī Latvenergo jāievēro noteikta piedāvājuma izteikšanas kārtība, tādējādi sniedzot iespēju jebkuram konkurentam konkurēt uz vienlīdzīgiem un godīgiem nosacījumiem.

Tāpat Latvenergo ir pienākums pirms rīcības tirgū identificēt tās izmaksas, kas ir attiecināmas uz siltumenerģijas ražošanu, un izvērtēt, kā noteikt jeb aprēķināt cenu siltumenerģijai.

Aktualizētie tiesiskie pienākumi Latvenergo jāsāk pildīt no 2021.gada 5.augusta.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas