KP sodu par aizliegto vienošanos samaksā septiņas bankas

Septiņas no divdesmit divām bankām ir samaksājušas soda naudu, ko par aizliegto vienošanos maksājumu piemērošanā norēķinu kartēm noteikusi Konkurences padome (KP), atsaucoties uz BNS vēsta portāls Delfi.

KP priekšsēdētāja Ieva Jaunzeme informējusi, ka no 22 bankām, kurām tika noteikta soda nauda, KP lēmumu Administratīvajā apgabaltiesā pārsūdzēja četrpadsmit bankas, bet astoņas bankas lēmumu nepārsūdzēja un no tām septiņas bankas uzliktās soda naudas ir samaksājušas.

Jaunzeme pavēstījusi, ka GE Money Bank ir samaksājusi tai uzlikto soda naudu 79 408 latu apmērā, ABLV Bank (iepriekš Aizkraukles banka) – 15 491 latu, UniCredit Bank – 5 435 latus, Danske Bank filiāle Latvijā – 2 688 latus, SMP Bank – 2 022 latus, Reģionālā investīciju banka – 1 274 latus un Latvijas Biznesa banka – 728 latus.

BNN jau vēstīja, ka KP 22 komercbankām pārmetusi neatļautas vienošanās īstenošanu, ieviešot un uzturot starpbanku komisijas maksu par maksājumu karšu sistēmas uzturēšanu. Bankām piemērotais kopējais naudas sods veido 5,5 miljonus latu.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas