KPV LV ekonomikas ministra amatam virza Vitenbergu; Ģirģens pieļauj pielaides zaudēšanu

Saeimas deputāts Jānis Vitenbergs

Partijas  KPV LV  pārstāvji ekonomikas ministra amatam nolēmuši virzīt Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas priekšsēdētāja Jāņa Vitenberga (KPV LV) kandidatūru.

Paredzēts, ka Nemiro, atgriežoties Saeimas deputāta amatā, ieņems Tautsaimniecības komisijas priekšsēdētāja amatu Vitenberga vietā, norādīja KPV LV frakcijas priekšsēdētājs Atis Zakatistovs.

KPV LV pirmdien, 16.martā, bija pulcējusies, lai pārrunātu izveidojušos situāciju saistībā ar Krišjāņa Kariņa (JV) aicinājumu partijai virzīt jaunu ekonomikas ministra amata kandidātu.

Zakatistovs pauda, ka frakcijas sēdē tika apspriesta iespēja arī aiziet no valdības. Politiķis norādīja, ka valdība ir trausla, tāpēc KPV LV pieņēmusi valstisku lēmumu palikt valdībā, saprotot, ka valstī ir krīzes situācija.

Iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens (KPV LV), atbildot uz žurnālistu vaicājumu saistībā pielaidi valsts noslēpumam, pieļāva, ka arī viņam varētu tikt mēģināts atņemt pielaidi valsts noslēpumam, jo viņam «pastāvīgi uzbrūk – mēģina savīt ar šleseriem, abdulmuslimoviem, rāvjiem, indriksoniem».

Lasiet arī: Kaimiņš: Neizglābšu KPV LV no Šlesera, Lemberga, ZZS ietekmes

«Es zinu, ka ar lielu ticamības pakāpi es būšu nākamais. Bet man nav bailes pazaudēt amatu,» pauda Ģirģens. «Man vairrākkārt mēģināja atrast, kāpēc šo pielaidi neiedot,» pauda iekšlietu ministrs.

Kā ziņots, Satversmes aizsardzības birojs (SAB) ir lēmis anulēt pašreizējam ekonomikas ministram Ralfam Nemiro (KPV LV) pielaidi darbam ar valsts noslēpumu, līdz ar to Kariņš ir aicinājis  KPV LV  izvirzīt jaunu ministra amata kandidātu.

Vitenbergs iepriekš norādīja – ja viņam tikšot piedāvāts ieņemt ekonomikas ministra amata, viņš šādu iespēju apsvēršot.

Kā ziņots, Nemiro apgalvoja, ka viņš vēl nezina, kāpēc SAB anulējis viņam piekļuvi darbam ar valsts noslēpumu, vienlaikus norādot uz iespējamu informācijas noplūdi no SAB. Viņš apliecināja, ka joprojām ieņem ekonomikas ministra amatu, bet par tālāko  KPV LV  lems 16.martā.

Nemiro par ekonomikas ministru kļuva pērnā gada 23.janvārī, kad Saeima apstiprināja Kariņa izveidoto valdību.

Tikmēr aizmuguriski no frakcijas izslēgtais KPV LV dibinātājs Artuss Kaimiņš telefonsarunā BNN jau iepriekš komentēja, ka Nemiro no ekonomikas ministra amata varēja atstādināt krietni ātrāk. «Latvijas sabiedrību un KPV LV biedrus jau vasaras vidū un pat pirms nedēļas tiku brīdinājis par viņa darbībām un aizdomīgiem kungiem viņam apkārt, piemēram, Pāvelu Rebenoku un Mārtiņu Krieķi. Atstādināšana ir tikai likumsakarīga. Žēl, ka tik ilgi bija jāgaida.»

Deputāts uzsver, ka svarīgi, lai līdz ar to, ka Nemiro tiek atņemta valsts pielaide un viņš krīt no ekonomikas ministra amata, amatus zaudē arī Pāvels Rebenoks – ne tikai kā ministra padomnieks, bet arī kā Rīgas brīvostas valdes priekšsēdētāja vietnieks. Kaimiņš atzīmē, ka nozīmīgi, lai līdz ar to arī Daina Sirlaka zaudē amatu Ventas ostā. «Manuprāt, šiem cilvēkiem visiem aug kājas no vienas vietas – Olainfarm. KPV LV ir jau palikusi par tādu kā Olainfarm filiāli.»

Jāatgādina, ka tad, kad Olainfarm padomē tika iecelts Pāvels Rebenoks un Mārtiņš Krieķis, reizē tur nonāca arī pašreizējā Ventas ostas padomes locekle Daina Sirlaka.

Kaimiņš iepriekš sarunā ar BNN arī uzsvēra, ka neredz nekādu iespēju, ka valdība varētu krist KPV LV dēļ.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas