Skonto stadionā varēs notikt tiesā apstrīdētā Latvijas un Portugāles futbola spēle

Tiesa apmierina Skonto stadiona īpašnieku lūgumu, tā atgūst tiesības brīvi rīkoties ar īpašumu, vēsta uzņēmumā.

Šī gada maijā Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa lēmusi apmierināt Skonto stadiona īpašnieces SIA Adventika Group prasības nodrošināšanas atcelšanu saistībā ar 2017.gada 13.marta lēmumu daļēji apmierināt SIA Light lūgumu par nodrošinājumu, apķīlājot SIA Adventika Group mantu.

«Līdz ar šo tiesas lēmumu ir gūta pilna pārliecība, ka 9. jūnijā Skonto stadionā varēs notikt Latvijas un Portugāles futbola izlašu spēle. Tie būs futbola svētki visiem līdzjutējiem,» norāda Adventika Group valdes loceklis Aleksandrs Krakovs.

«Mūsu rīcībā esošā īpašuma dokumentācija apliecina, ka esam nopirkuši īpašumu kā kopumu. Būtiski, ka Vidzemes priekšpilsētas tiesa ir arī atcēlusi prasības nodrošinājumu,» uzsver Krakovs.

Lūgumu par nodrošinājuma atcelšanu SIA Adventika Group tiesā iesniedza 13.aprīlī, pēc tam, kad sākot ar 7.aprīli SIA Light ar tiesu izpildītāja klātbūtni bija uzsākusi Skonto stadiona apķīlātās kustamās mantas demontāžu. Pieņemtais lēmums nav pārsūdzams un ir izpildāms nekavējoties.

Tiesa, sākotnēji apmierinot SIA Light lūgumu par Stadiona mantas apķīlāšanu, balstījās tikai uz SIA “Light” sniegto informāciju, kas, kā atzina tiesa, izrādījās maldinoša, skaidro Adventika Group pārstāvji.

BNN jau ziņoja, ka kriminālprocesā, kas uzsākts pēc Skonto stadiona pārdošanas darījuma, ir vairāki aizdomās turamie.

Viens no tiem ir Igaunijas pilsonis Alans Selters, kura interesēs pēdējās nedēļās no stadiona tika izvesti krēsli un cita manta, tādējādi apdraudot Latvijas-Portugāles izlašu spēli. 

De facto atgādina, ka jaunais investors, kas ir aiz formālā īpašnieka SIA Adventika Group, ar starpnieka palīdzību stadionu iegādājies pirms diviem ar pusi gadiem. Šis starpnieks – SIA SSA, kas piederēja bijušajam futbolistam Vladimiram Koļesničenko un Igaunijas pilsonim Alanam Selteram. Taču darījuma rezultātā jaunie īpašnieki jutušies apkrāpti – Koļesničenko un Seltera firma stadionu nopirkusi Revertas izsolē par 13 miljoniem eiro, bet investoram pārdevusi par 35 miljoniem eiro.

Tāpat raidījumam bija zināms, ka investoram uzrādīts kompānijas Latio vērtējums. Tajā minētā summa ir lielāka par Revertas izsolē samaksāto. Par to interesējusies arī Valsts policija, un Latio birojā notikusi kratīšana. Latio valdes priekšsēdētājs Edgars Šīns Latvijas televīzijai paskaidroja, ka uzņēmums vērtēja zemi bez apbūves: «Mēs vērtējam viņu brīvu no apgrūtinājumiem. Mūsu vērtējums bija domāts Uzņēmuma reģistram, nebija domāts trešajām personām, nebija domāts kā darījumu dokuments».

Ref:224.000.103.1263

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas