Krāpšanas zvanos Igaunijā šogad izkrāpti septiņi miljoni eiro

Igaunijā pēdējās nedēļās aktivizējušies telefonkrāpnieki, turpinot krāpnieciskas shēmas, kurās 2021.gadā šādiem noziedzniekiem valstī jau izdevies ar viltu atņemt vairāk nekā septiņus miljonus eiro, tā policijas aplēses citē raidorganizācija ERR.

Igaunijas Policijas un robežsardzes pārvaldes (IPRP) Ziemeļu reģiona nodaļas priekšnieks Urmets Tambre (Urmet Tambre) otrdien, 30.decembrī, informējis telekanālā ETV, ka krāpnieki sākuši uzdoties par policistiem. «Viņi ir paņēmuši vārdus no IPRP tīmekļa vietnes un pat nosauc žetonu numuru. Tas nav pareizs numurs, bet vārdi ir pareizi. Viņi to dara, lai raisītu uzticēšanos,» skaidrojis Tambre.

Viltus policisti Igaunijā pa tālruni vaicā iedzīvotājiem, vai viņi ir ņēmuši kredītus uz pilnvaras pamata, un, ja dzird, ka tas nav izdarīts, lūdz nosaukt PIN kodus personas identificēšanai. Daži krāpnieki saviem upuriem teikuši, ka viņi ir no Krievijas policijas, lai pamatotu to, ka viņi runā krieviski. Krāpnieki arī bieži saka, ka zvans ir saistīts ar naudas pārskaitījumu uz citu valsti.

Lasiet arī: Inflācija eirozonā sasniedz rekordaugstu 4,9% līmeni

«Cik mums zināms, šie zvani nāk no Ukrainas. Nupat Ziemeļu reģiona nodaļa vien ir saņēmusi 1 500 ziņojumus no cilvēkiem par šādu zvanu saņemšanu. Novembrī ir bijuši astoņi paziņojumi, kur cilvēki uzticējušies zvanītājiem un iedevuši naudu. Krāpnieki turpina izmantot labi zināmas shēmas, rīkojoties tā, it kā zvans būtu no bankas un ka viņi it kā ir atklājuši aizdomīgu pārskaitījumu un tagad vāc datus,» sacījis Tambre.

Interesanti, ka krāpnieki ir sākuši sekot līdzi norisēm arī automašīnu tirdzniecības portālos un zvanīt cilvēkiem, kuri tikko pārdevuši savu automašīnu. Tālruņa sarunā krāpnieki apgalvo, ka ir radusies problēma ar bankas pārskaitījumu. Igaunijas policija atkārtoti aicinājusi iedzīvotājus neiekrist krāpnieku lamatās un neatklāt internetbankas piekļuves datus nezināmām personām, vēsta ERR.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas