Krapsis nolemj atstāt dienestu policijā un dodas izdienas pensijā

Valsts policijas priekšnieka vietnieks, Galvenās kārtības policijas pārvaldes priekšnieks pulkvedis Normunds Krapsis pēc 30 gadu dienesta Valsts policijā, ņemot vērā likumā noteiktā vecuma sasniegšanu, nolēmis atstāt dienestu un doties izdienas pensijā, BNN uzzināja Valsts policijā.

Otrdiena, 1.jūnijs, ir Krapša pēdējā diena dienestā.  

Valsts policijas Sabiedrisko attiecību nodaļā informē, ka dienesta gaitas Valsts policijā Normunds Krapsis uzsāka 1992.gadā kā Valsts policijas Jūrmalas pilsētas policijas pārvaldes Ceļu policijas nodaļas jaunākais inspektors. Kopš tā laika Krapsis ieņēmis amatus kārtības policijas struktūrvienībās, kas lielākoties saistītas ar satiksmes uzraudzību un kontroli. No 2020.gada 12.februāra Krapsis ieņēma Valsts policijas priekšnieka vietnieka, Galvenās kārtības policijas pārvaldes priekšnieka amatu.

Jau ziņots, ka Iekšējās drošības birojs (IDB) sācis divus kriminālprocesus pret Krapsi.

11.maijā viņš atstādināts no Valsts policijas priekšnieka vietnieka, Galvenās kārtības policijas pārvaldes priekšnieka amata.

Viens no kriminālprocesiem sākts par 2018.gadā organizētu policistu formas tērpu iepirkumu. Krapsim un toreizējai Valsts policijas priekšnieka vietniecei, Galvenās administratīvās pārvaldes priekšniecei Renātei Filai-Roķei IDB sākotnēji piemēroja personas, pret kuru sākts kriminālprocess, statusu. Fila-Roķe gan šogad janvārī iecelta par minētās pārvaldes priekšnieka vietnieci.

Otrs kriminālprocess sākts par 2018.gadā organizētu iepirkumu par rokas videoradaru iegādi.

Vienā no minētajām lietām Krapsim piemēroti drošības līdzekļi – uzturēšanās noteiktā vietā un aizliegumu ieņemt konkrētu amatu.

Krapsis žurnālistiem kategoriski noliedza jebkādu saistību ar, iespējams, pieļautajiem likumpārkāpumiem. Tāpat viņš vērsies pie ģenerālprokurora Jura Stukāna ar lūgumu izmantojot ģenerālprokurora pilnvaras veikt uzraudzību šajos kriminālprocesos. Šādi Krapsis rīkojies, jo pēdējo divu gadu laikā viņš esot izjutis «savā ziņā spiedienu» par vēlēšanos «noņemt viņu no laukuma» un panākt došanos izdienas pensijā.

2019.gadā Krapsis sasniedza izdienas pensijas vecumu un viņam esot izteikti priekšlikumi doties pensijā, taču viņš nolēmis dienestu turpināt.

Vēl par šo tematu: IDB pret Krapsi sācis vēl vienu kriminālprocesu

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas