Kremlis pārmet Lietuvai «nelegālas darbības», jo tā īsteno sankcijas pret Krieviju

Kremlis pirmdien, 20.jūnijā, paziņojis, ka «noformulēs atbildi» uz Lietuvas aizliegumu turpināt eksportēt preces uz Kaļiņingradu, vēsta Lietuvas sabiedriskais medijs LRT.

«Šis ir īsts bezprecedenta gadījums, un tas ir visa pārkāpums,» sacījis Kremļa pārstāvis Dmitrijs Peskovs. «Mēs saprotam, ka tas ir saistībā ar Eiropas Savienības lēmumu paplašināt sankcijas. Mēs arī to [ES lēmumu] uzskatām par nelegālu.»

Kremlis arī iepriekš atļāvies apšaubīt Baltijas valstu un Ukrainas neatkarību, draudot atsaukt to atzīšanu.

Lasiet arī: Amnesty International apsūdz Krieviju kara noziegumos

Gatavojoties pirmdien Briselē paredzētajai ES Ārlietu padomes sanāksmei, Lietuvas ārlietu ministrs Gabrieļus Landsberģis (Gabrielius Landsbergis) paziņoja, ka Lietuva ievieš ES noteiktās sankcijas.

BNN jau ziņoja, ka Lietuvas valsts dzelzceļa kompānija Lietuvos Geležinkeliai naktī uz sestdienu pārtrauca īstenot vairāku Krievijas preču tranzītu uz Kaļiņingradas apgabalu, jo uz šīm precēm attiecas Eiropas Savienības noteiktās sankcijas pret Krieviju. 

Pilnu rakstu angļu valodā varat lasīt LRT mājaslapā: www.lrt.lt/en/news-in-english/19/1723423/russia-says-lithuania-s-transit-ban-violates-everything

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas