Krievija aicina atcelt sankcijas, vēršas ANO ar Ķīnu, Ziemeļkoreju

Krievijas prezidents Vladimirs Putins (pa kreisi) un Ziemeļkorejas vadītājs Kims Čenuns

Krievija, kura ir pakļauta ar sankcijām par tās agresiju Ukrainā un Krimas sagrābšanu, ir nākusi klajā ANO ar aicinājumu atcelt sankcijas COVID-19 pandēmijas apstākļos. Aicinājums iesniegts kopā ar citām sankciju skartām valstīm, ziņo Krievijas valsts ziņu aģentūra TASS.

Krievijas pārstāvniecība ANO ceturtdien, 26.martā, pavēstījusi, ka valsts kopā ar Irānu, Kubu, Ķīnu, Nikaragvu, Sīriju un Ziemeļkoreju ir iesniegusi ANO ģenerālrekretāram Antoniu Guterešam (António Guterres) vēstuli, kur mudina viņu lūgt citām valstīm atcelt sankcijas.

Vēstulē skaidrots, ka citu valstu ierobežojošie pasākumi kavē centienus cīnīties pret jaunā koronavīrusa izplatību.

Lasiet arī: Krievija atceļ ierobežojumus pirmās nepieciešamības preču importam

«Mēs ar cieņu aicinām Jūs lūgt pilnībā un nekavējoties atcelt šādus nelikumīgus, piespiedu un patvaļīgus ekonomiskā spiediena pasākumus – atbilstoši ilggadējai un principiālai ANO nostājai par vienpusēju piespiedu pasākumu noraidīšanu – lai nodrošinātu no visu starptautiskās sabiedrības locekļu puses pilnīgu, iedarbīgu un lietderīgu reakciju uz koronavīrusu un arī noraidīt šādas pandēmijas politizēšanu,» vēstulē raksta minēto valstu pārstāvji, kā to citē Krievijas valsts ziņu aģentūra TASS.

Vīrusa izplatība Krievijā

Saskaņā ar Krievijas varasiestāžu izplatīto informāciju, kā to citē TASS, valstī līdz piektdienai, 27.martam, ir apstiprināti 1 036 inficēšanās gadījumi ar jauno koronavīrusu. No COVID-19 komplikācijām Krievijā ir miruši trīs cilvēki, ziņo TASS.

Saistītie raksti

1 komentārs

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas