Krievija aicina Sīrijā 18 mēnešu laikā izstrādāt jaunu konstitūciju

ANO īpašais sūtnis Sīrijā Stafans de Mistura sarunā ar Krievijas ārlietu ministri Sergeju Lavrovu

Krievija ANO kuluāros izplatītā dokumentā nākusi klajā ar piedāvājumu Sīrijas pilsoņu kara politiskam atrisinājumam, ierosinot 18 mēnešu laikā izstrādāt jaunu valsts konstitūciju, sarīkot referendumu tās pieņemšanai, kam sekotu arī ārkārtas prezidenta vēlēšanas.

Dokumentā, kas otrdien nonācis ziņu aģentūras Associated Press rīcībā, gan nav pieminēta Sīrijas prezidenta Bašara al Asada atkāpšanās no amata, ko stingri pieprasa Sīrijas opozīcijas spēki.

Krievija dokumentā arī aicina ANO īpašo sūtni Stafanu de Misturu (Staffan de Mistura) uzsākt politiskas sarunas starp Sīrijas valdību un kopēju opozīcijas grupu delegāciju ar mērķi vienoties par Sīrijas pārejas izpildvaras orgāna izveidi, kas sarīkotu vēlēšanas.

«Tas ir tikai Krievijas pienesums, kā mēs aizsāktu politisko procesu .., lai panāktu, ka puses – valdība un opozīcija – strādā kopā,» intervijā Associated Press skaidrojis Krievijas vēstnieka ANO vietnieks Vladimirs Safronkovs.

Vīnē 14.novembrī gaidāms iesaistīto valstu un Sīrijas karojošo pušu sarunu otrais posms pēc tam, kad Amerikas Savienotās Valstis, Krievija, Irāna un vairāk nekā desmit citu valstu 30.oktobrī vienojušās par jauna miera procesa uzsākšanu.

Ref: 111.111.103.2902

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas