Krievija aptur gāzes piegādi Polijai, Bulgārijai; ES sola palīdzēt

Krievija naktī uz trešdienu, 28.aprīli, apturējusi dabasgāzes piegādi Polijai un Bulgārijai, īstenojot solīto par energoresursa piegādāšanu tikai tām valstīm, kuras par to maksās Krievijas rubļos. Eiropas Komisija nosaukusi lēmumu par «vēl vienu Krievijas mēģinājumu izmantot gāzi kā šantāžas instrumentu», vēsta Polijas sabiedriskais medijs Polskie Radio.

Gazprom, Krievijas valsts kontrolētais energokoncerns, trešdien paziņojis, ka ir apturējis gāzes piegādes Polijai un Bulgārijai par to nepakļaušanos prasībai maksāt par gāzi rubļos. Šī ir līdz šim nozīmīgākā Kremļa atbilde ES dalībvalstīm, kuras ieviesušas virkni starptautisku sankciju pret Kremļa sākto karu Ukrainā.

Energokoncerns arī norādījis, ka vērsīsies pret Krievijas gāzes nonākšanu Polijā un Bulgārijā no citām valstīm, attiecīgi samazinot gāzes piegāžu apjomu valstīm, kuras pārsūtītu no Gazprom saņemto gāzi uz Poliju un Bulgāriju.

Polija bijusi gatava šādam pavērsienam, un tās valdība paziņojusi, ka valstī ir uzkrāta dabasgāze, lai kompensētu pārrauto piegādes ceļu. Bulgārijas valdība paziņojusi, ka meklēs alternatīvus dabasgāzes piegādes avotus Vidusjūras reģionā un Azerbaidžānā.

Lasiet arī: Ukrainas kara 63.diena: Ukraiņi uzbrūk Čūsku salai, Krievijā deg munīcijas noliktava, uz Ukrainu izšautas 1 300 raķetes

Brisele pauž gatavību organizēt solidāru palīdzību

«Gazprom paziņojums, ka tas vienpusēji pārtrauc gāzes piegādi klientiem Eiropā, ir kārtējais Krievijas mēģinājums izmantot gāzi kā šantāžas instrumentu,» trešdien pavēstījusi ES Eiropas Komisijas (EK) priekšsēdētāja Urzula fon der Leiena (Ursula von der Leyen).

Amatpersona norādījusi, ka ES tam bijusi gatava un ka trešdien sasaukta gāzes apspriežu grupas sanāksme, lai vienotos par iepriekš sagatavoto krīzes plānu īstenošanu.

«Mēs esam ciešā kontaktā ar visām dalībvalstīm. Mēs esam strādājuši, lai nodrošinātu citus piegādes ceļus un labāko iespējamo krātuvju piepildījuma līmeni visā ES,» tā EK priekšsēdētāja, vēsta Polskie Radio.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas