Krievija arestējusi lietuviešu spiegu

Maskavā otrdien, 19.maijā, aizturēts Lietuvas pilsonis, kurš tiek turēts aizdomās par spiegošanu Lietuvas labā, paziņojis Krievijas Federālais drošības dienests.

«Ārvalstu spiegs tika pieķerts nozieguma vietā brīdī, kad viņš saņēma slepenus dokumentus no Krievijas pilsoņa,» paudis Federālais Drošības dienests.

Lietuvas Nacionālās aizsardzības ministrijas pārstāve Asta Galdikaite (Asta Galdikaitė) norādījusi, ka šādus paziņojumus ministrija nekomentē, tikmēr Lietuvas ārlietu ministrs Lins Linkevičs (Linas Linkevičius) izteicies, ka diplomāti centīsies tikties ar aizturēto, ziņo Delfi.lt.

Saskaņā ar Krievijas Federālā drošības dienesta izplatīto informāciju aizturētā vārds ir Aristīds Tamošaits (Aristidas Tamošaitis), viņam oficiāli izvirzīta apsūdzība spiegošanā un tiesa Maskavā sankcionējusi viņa aizturēšanu uz diviem mēnešiem.

Iespējamā lietuviešu spiega arests veikts trīs nedēļas pēc tam, kad Lietuvā aizturēts Krievijas Federālā Drošības dienesta darbinieks. 29.aprīlī aizturētais Krievijas pilsonis «veicis izlūkoperāciju pret Lietuvu ar mērķi iefiltrēties Lietuvas valsts pārvaldē, tiesībsargājošās un izlūkošanas iestādēs,» Lietuvas ģenerālprokurora biroja pausto citē portāls Delfi.lt.

Ref: 111.111.111.1486

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas