Krievija: ASV cilvēktiesību jomā praktizē dubultus standartus

Krievijas prezidents Vladimirs Putins

Krievija uzskata, ka Amerikas Savienotās Valstis (ASV) cilvēktiesību jomā praktizē dubultus standartus, tā pirmdien, 22.oktobrī, spriests Krievijas parlamenta apakšpalātas sanākšanā, kurā piedalījušies Ārlietu ministrijas pārstāvji.

Tāpat ASV amatpersonas kritizētas par nevēlēšanos slēgt Gvantanamo līča cietumu un atteikties no nāvessoda.

«ASV nav pamata apgalvot, ka tā ir absolūts līderis cilvēktiesību jomā, jo realitātē nekas tāds nav redzams,» tā parlamenta apakšpalātas sēdē uzsvēris Ārlietu ministrijas cilvēktiesību eksperts Konstantīns Dolgovs.

Tāpat sapulcē izskanējis, ka ASV izmantojot cilvēktiesību jautājumu kā ieganstu, lai iejauktos suverēnu valstu iekšējās lietās, vēsta The Huffington Post.

«Krievijas varas iestādēm jāaizstāvas pret politiku, ko praktizē ASV, izmantojot cilvēktiesību jēdzienu kā instrumentu. Šādi valsts tikai rada spiedienu un pamato savu iejaukšanos suverēnu valdību iekšējās lietās,» savā paziņojumā teikusi Ārlietu ministrija.

Jāatzīmē, ka Krievijas prezidents Vladimirs Putins jau vairākkārt norādījis, ka ASV cenšas iejaukties citu valstu darīšanās. Viņš paziņojis, ka Krievija to necietīs.

Jāatzīmē, ka Krievija un ASV mēģināja atjaunot savas attiecības laikā, kad prezidents Baraks Obama (Barack Obama) stājās amatā 2009.gadā, taču puslīdz draudzīgās saites kļuva visnotaļ vēsas, kad Putins pērn paziņoja par plāniem atgriezties prezidenta amatā.

Tikmēr republikāņu prezidenta amata kandidāts Mits Romijs (Mitt Romney) Krieviju pasludinājis par Vašingtonas ģeopolitisko ienaidnieku numur viens.

Kā ziņots, Kremlis drīzumā plāno atsacīties no vairāku vadošu ārvalstu organizāciju klātbūtnes Krievijā.

Šāds viedoklis pausts pēc tam, kad Krievijas valdība atklājusi plānus atteikties no 20 gadus ilgušās Nunn-Lugar programmas, kuras ietvaros amerikāņi palīdz krieviem demontēt padomju laiku kodolmateriālus un ķīmiskos ieročus.

Tāpat gada laikā plānots atsacīties arī no ANO bērnu fonda UNICEF palīdzības, paziņojusi Krievijas Ārlietu ministrija.

Eksperti lēš, ka šāda Krievijas stratēģija ir vērsta uz atteikšanos no starptautiskās sadarbības, kas, pēc Kremļa domām, var iedvesmot nemierniekus uz politisku apvērsumu.

Ref: 105.105.103.3010

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas