Krievijā atceļ piespiedu brīvdienas, vīrusa izplatība aug par 11 000 dienā

Krievijas prezidents Vladimirs Putins

Krievijā no otrdienas, 12.maija, ir atceltas piespiedu dīkstāves dienas, kas valstī bijušas spēkā pēdējās sešas nedēļas. Dienā, kad paziņots par ierobežojuma atcelšanu, konstatēts jaunu inficēšanās gadījumu antirekords, vēsta Krievijas valsts ziņu aģentūra TASS.

Pirmdien, 11.maijā, Krievijas Koronavīrusa cīņas krīzes centrs paziņojis, ka pēdējās diennakts laikā inficēšanās ar COVID-19 apstiprināta 11 656 cilvēkiem. Inficēto kopskaits valstī sasniedzis 221 344, no kuriem cīņā ar slimību miruši 2 009 iedzīvotāji – aptuveni puse miruši Maskavā. Par slimību pārcietušiem kopumā valstī tiek uzskatīts 39,801 cilvēks.

Lasiet arī: Krievijā traģisks ugunsgrēks pansionātā

Tieši pirmdien par piespiedu dīkstāves atcelšanu visā valstī un visās nozarēs paziņojis Krievijas prezidents Vladimirs Putins.

«Tomēr cīņa ar epidēmiju nebeidzas. Tās bīstamība saglabājas,» norādījis Putins.

Krievijas prezidents uzsvēris, ka valstī katram iedzīvotājam jāturpina stingri ievērot sanitārie noteikumi, kas attiecas uz uzņēmumu, veikalu, transporta un pakalpojumu darbību. Stingrāki veselības drošības ierobežojumi joprojām paredzēti cilvēkiem vecumā virs 65 gadiem un iedzīvotājiem ar hroniskām saslimšanām, ziņo TASS.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas