Krievija atzīst Navaļnija organizāciju par neuzticamu «ārvalstu aģentu»

Aleksejs Navaļnijs

Krievijas opozīcijas līdera Alekseja Navaļnija nevalstisko organizāciju Pretkorupcijas fonds (FBK) nolemts iekļaut īpašā «ārvalstu aģentu» sarakstā, tā pavēstījusi Krievijas Tieslietu ministrija. Fonda pārstāvji oponē, ka tā finansējums nācis tikai no vietējiem avotiem.

Kā citējot ministrijas paziņojumu, trešdien, 9.oktobrī, vēsta Krievijas ziņu portāls Meduza, Maskavā veiktā organizācijas auditā konstatēts, ka Pretkorupcijas fonds «veic ārvalstu aģenta funkcijas».

FBK pēdējos gados bijusi viena no redzamākajām organizācijām Krievijā, kas pievērsusies dažādu vērienīgu, koruptīvu shēmu pētīšanai un līdzpilsoņu informēšanai internetā par tās atklājumiem. Pētījumos nav saudzētas ne zema, ne augsta ranga amatpersonas, ieskaitot Krievijas prezidenta Vladimira Putina labo roku, premjerministru Dmitriju Medvedevu.

Fonda direktors Ivans Ždanovs pēc notikušā pavēstījis Twitter vietnē, ka organizāciju «finansē tikai Krievijas Federācijas pilsoņi» un ka tā nekad neesot pieņēmusi ārvalstu naudu.

Ždanova vērtējumā Tieslietu ministrijas lēmums «ir tikai kārtējais mēģinājums nožņaugt FBK».

Ko nozīmē iekļaušana «ārvalstu aģentu» sarakstā?

Krievijā kopš 2012.gada ir spēkā tiesību normas, kas paredz «ārvalstu aģentu» pastiprinātu uzraudzību. Šo apzīmējumu valstī var attiecināt uz bezpeļņas organizācijām, kas saņem ārvalstu finansējumu un praktizē, likuma izpratnē, politisku rīcību.

Vēl par šo tematu: Krievijā par Twitter ierakstu piespriež piecu gadu cietumsodu

«Melnajā sarakstā» iekļautās organizācijas tiek pakļautas regulārām un reizēm darbību paralizējošām pārbaudēm, raksta portāls Meduza.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas