Krievija gatavo «referendumus» Donbasa pievienošanai

Krievija tās sagrābtajās Luhanskas un Donetskas apgabala daļās gatavojas rīkot «referendumus» par pašpasludināto republiku pievienošanos Krievijas Federācijas teritorijai. Vladimirs Putins draudējis veikt uzbrukumus valstīm, kuras iesaistītos karadarbībā Ukrainā, vēsta Rīgā strādājošais Krievijas ziņu portāls Meduza un britu ziņu portāls The Guardian.

Meduza, citējot trīs anonīmus, Putina administrācijai tuvus avotus, vēsta, ka pašpasludinātie Doneckas un Luhanskas valstiskie veidojumi maija vidū varētu sarīkot Kremļa sagatavotus referendumus par pievienošanos Krievijas Federācijai. Divi no avotiem nosaukuši konkrētus plānotos balsojumu datumus — 2022.gada 14. un 15.maiju.

Pēc ziņu portāla paustā, tajās pašās dienās varētu notikt arī pseidoreferendums Ukrainas Hersonas apgabalā, kuru Krievijas spēki ir ieņēmuši lielākā apmērā nekā Luhanskas un Donetskas apgabalu.

Lasiet arī: Ukrainas kara 64.diena: ASV piegādā haubices, briti prasa dot Ukrainai vēl smagos ieročus

Hersonā, sprieduši citētie cilvēki, balsošana notiktu būtu par okupētās teritorijas neatkarības pasludināšanu no Ukrainas un par «Hersonas Tautas Republikas» izveidi. Meduza avoti arī sacījuši, ka sākotnēji Kremlis «referendumus» plānojis aprīļa beigās, taču tiem nospraustie datumi vairākkārt pārcelti, Krievijas armijai negūstot Kremļa kārotos panākumus frontē. Tā kā Krievijas Aizsardzības ministrija kā galveno mērķi Ukrainā nosaukusi šo trīs apgabalu teritoriju ieņemšanu, bet tas joprojām nav sasniegts, balsojumu datumi var tikt atkal pārcelti.

Putins dusmojas un draud Ukrainas palīgiem

Vladimirs Putins trešdien, 27.aprīlī, uzstājies ar uzrunu Krievijas parlamentā. Viņš apgalvojis, ka Rietumvalstis vēlas sadalīt Krieviju un vainojis tās, ka it kā piespiedušas Krieviju veikt militāru operāciju Ukrainā. Kā vēsta The Guardian, attiecībā uz palīdzības sniegšanu Ukrainas pusei Putins sacījis: «Ja kāds plāno iejaukties notiekošajos notikumos no malas un radīt stratēģiskus draudus Krievijai, kas mums ir nepieņemami, viņam jāzina, ka mūsu atbildes triecieni būs zibenīgi».

Krievija līdzīgus draudus vairākkārt izteikusi kopš 24.februāra.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas