Krievija plāno AES būvniecību Lielbritānijā

Igors Šuvalovs

Krievija apstiprina savu interesi būvēt atomelektrostacijas Lielbritānijā, paziņojis valsts pirmais vicepremjers Igors Šuvalovs devītās Starpvalstu tirdzniecības un investīciju komitejas sēdes noslēgumā.

«Mēs esam apsprieduši sadarbību vairākās jomās, tajā skaitā arī atomelektrostaciju būvniecībā. Krievijas puse ir ieinteresēta, lai sadarbībā ar kompāniju Rolls-Royce nodrošinātu šādu būvniecību un spētu jaunās stacijas ekspluatācijā nodot šeit, Lielbritānijas teritorijā,» tā Šuvalovs.

Tikšanās laikā puses arī pārrunāja «dažus sadarbības aspektus naftas iegūšanas jomā», fonda Skolkovo attīstību, kā arī mazo un vidējo uzņēmumu atbalsta programmu, vēsta portāls advis.ru.

Lielbritānijas uzņēmējdarbības ministrs Vinss Keibls (Vince Cable) atzīmējis, ka ekonomikas jomā abām pusēm ir ļoti maz domstarpību, un Krievija ir starp tiem trīs Lielbritānijas tirdzniecības un investīciju partneriem, kuri attīstās visātrāk. Keibls ir gandarīts par to, ka biznesa dialogs starp valstīm palīdz kliedēt bažas un stereotipus attiecībā vienam pret otru.

«Politiskais dialogs mums ir ļoti aktīvs, bet biznesa attīstība ir pamats politiskā dialoga turpmākajai attīstībai. Mēs esam vienojušies, ka ar visiem spēkiem centīsimies veicināt tirdzniecību – gan divpusējā formātā, gan G20 formātā, kur Krievija nākamgad ieņems priekšsēdētāja vietu, tāpat arī G8,» tā Šuvalovs.

Ref: 104.104.103.3072

 

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas