Krievija izdod aresta orderi Baltkrievijas opozīcijas līderes Tihanovskas aizturēšanai

Baltkrievijas opozīcijas līdere Svetlana Tihanovska

Krievijas Iekšlietu ministrija ir publicējusi aresta orderi par Baltkrievijas prezidenta amata kandidātes, trimdā Lietuvā dzīvojošās Svetlanas Tihanovskas aizturēšanu, ja viņa atrastos Krievijas teritorijā, vēsta Krievijas valsts ziņu aģentūra TASS.

Meklēto aizdomās turēto datu bāzē, ko uztur Krievijas Iekšlietu ministrija, teikts: «Ordera pamatojums: kriminālkodeksa pants.»

TASS raksta, ka anonīms avots no Krievijas iekšlietu struktūrā sacījis ziņu aģentūrai, ka sākotnēji aresta orderis izdots Baltkrievijā, un tas attiecas arī uz Krieviju saistībā ar abu valstu divpusēju nolīgumu iekšlietu jomā.

Šobrīd uz Tihanovskas vārda nav izdots starptautisks aresta orderis, TASS citē anonīmā avota teikto.

Svetlana Tihanovska 9.augusta Baltkrievijas prezidenta vēlēšanās kandidēja uz prezidenta amatu ar deklarēto mērķi sarīkot valstī brīvas, godīgas un caurskatāmas vēlēšanas. Šobrīd viņa ir viena no retajām baltkrievu opozīcijas līderēm, kura nav aizturēta un neatrodas ieslodzījumā Baltkrievijā.

Viņa uzturas trimdā Lietuvā un pēdējās nedēļās ir tikusies ar Francijas prezidentu Emanuelu Makronu (Emmanuel Macron) un Vācijas kancleri Angelu Merkeli (Angela Merkel), kuriem lūgusi atbalstīt Baltkrievijas pilsonisko sabiedrību tās prasībās pēc jaunām prezidenta vēlēšanām, politieslodzīto atbrīvošanas un drošībnieku īstenotās vardarbības kampaņas izbeigšanas.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas