Krievijā izmeklē traģisko Sibīrijas zeltraču aizsprosta sabrukšanu

Nelaimes vieta

Par 15 cilvēku bojāeju Sibīrijā aizvadītajā nogalē, sabrūkot dambim uz Seibas upes, Krievijas varasiestādes uzsākušas krimināllietu par pārkāpumiem zeltraču kopmītņu ierīkošanā pie upes.

vēsta Krievijas valsts ziņu aģentūra TASS, nelaimes gadījums Austrumsibīrijā noticis naktī no piektdienas, 18.oktobra, uz sestdienu, 19.oktobri. No pilsētām attālā vietā Krasnojarskas apgabalā Seibas upes ūdeņi pārrāvuši pagaidu aizsprostu un appludinājuši derīgo izrakteņu raktuvju strādnieku kopmītnes. Bojā gājuši 15 cilvēki, seši pazuduši bez vēsts un 26 guvuši traumas vai savainojumus.

«Ir notikusi aizturēšana,» tā aģentūrai TASS svētdien, 20.oktobrī, pavēstījis anonīms avots policijā, kas sadarbībā ar Krievijas Izmeklēšanas komiteju uzsākusi krimināllietu.

Aizsprosts piederējis zeltraču uzņēmumam Sisim, kas pieder uzņēmumu grupai Sibzoloto. Varasiestādes veikušas kratīšanu Sisim Krasnojarskas birojā, konficējušas uzņēmuma finanšu un tehniskos dokumentus.

Krievijas Federālais Vides, rūpniecības un kodolenerģijas uzraudzības dienests konstatējis, ka uzņēmums nelaimes vietā darbojies likumīgi, bet uz upes uzceltais pagaidu dambis nav bijis reģistrēts attiecīgajās iestādēs. Pārkāpumi atrasti strādnieku pagaidu kopmītņu būvniecībā. Tieši naktī applūstot kopmītnēm, notikusi cilvēku bojāeja.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas