Krievijā Navaļnija protestu akcijās aiztur vairāk nekā 4 400 cilvēku

Krievijā nedēļas nogalē notikušajās protesta akcijās pret opozicionāra Alekseja Navaļnija aizturēšanu policija aizturējusi vairāk nekā 4 400 cilvēku. Īpaši drošības pasākumi ieviesti galvaspilsētas Maskavas centrā, vēsta franču ziņu aģentūra AFP un Īrijas raidsabiedrība RTÉ.

Svētdien, 31.janvārī, masveida protesta akcijas notikušas virknē Krievijas pilsētu no Vladivostokas līdz Sanktpēterburgai.

Iedzīvotāju pulcēšanās nebija atļauta, un bija zināms, ka akciju rīkotājiem draud kriminālatbildība.

Maskavā pirmoreiz pēdējo gadu laikā tikusi noslēgta piekļuve pilsētas centram, slēgtas centra metro stacijas un ierobežota kājāmgājēju kustība.

Krievijas neatkarīgā aizturēšanu uzskaites organizācija OVD-Info ziņojusi, ka visā valstī aizturēti vismaz 4 407 cilvēki. Tas ir vairāk nekā aptuveni 4 000 aizturēto pirmajās šādās protesta akcijās nedēļu iepriekš – 23.janvārī.

OVD-Info vēstījusi, ka varasiestādes vēršas arī pret žurnālistiem, un ka visā valstī ir aizturēti 82 plašsaziņas līdzekļu pārstāvji, vēsta AFP un RTÉ.

BNN jau vēstīja, ka Krievijas opozīcijas politiķis, pretkorupcijas aktīvists un ass Krievijas prezidenta Vladimira Putina kritizētājs Aleksejs Navaļnijs 17.janvārī ieradās Maskavā ar avioreisu no Vācijas, un uzreiz tika aizturēts. Vācijā viņš pavadījis piecus mēnešus, atkopjoties un izejot rehabilitācijas kursu pēc viņa indēšanas Krievijā ar aizliegto Novičok ķīmisko ieroci. Indēšanas organizēšanā Navaļnijs vainojis Putinu un Krievijas Federālo drošības dienestu.

Aleksejs Navaļnijs 20.augustā nonāca bezsamaņā un ar saindēšanās pazīmēm tika nogādāts Omskas slimnīcā Sibīrijā, bet divas dienas vēlāk tika no Krievijas pārvests uz Vāciju, kur viņa ārstēšanu uzņēmās Charite universitātes slimnīcas mediķi.

Kā 2.septembrī pavēstīja Vācijas valdība, iegūti neapstrīdami pierādījumi, ka viņš ir saindēts ar nervus paralizējošu kaujas vielu, kas pieder pie Novičok grupas. Šīs vielas klātbūtni vīrieša organismā pēcāk apstiprināja arī laboratorijas Francijā un Zviedrijā, kā arī tas ir apstiprināts no Starptautiskās Ķīmisko ieroču aizlieguma organizācijas puses.

ES šai saistībā ir ieviesusi sankcijas pret Krieviju.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas