Krievijā Navaļnijs piesaka bada streiku, protestējot pret ieslodzījuma apstākļiem

Krievijā opozīcijas politiķis Aleksejs Navaļnijs sācis bada streiku cietuma kolonijā, kur ir izslodzīts kopš gada sākuma. Politiķis iepriekš sacījis, ka ieslodzījuma vietā viņam liegta medicīniskā aprūpe un miegs, vēsta britu ziņu portāls The Guardian.

Alekseju Navaļniju, kurš pērn bija tuvu nāvei pēc indēšanas atentāta ar ķīmisko ieroci Novičok, 2021.gada sākumā Krievijas tiesa nosūtīja uz cietuma koloniju Vladimira apgabalā netālu no Maskavas. Tur viņam jāizcieš divus gadus un sešus mēnešus ilgs cietumsods saistībā ar notiesājošu cietumsodu par līdzekļu izšķērdēšanu.

Lasiet arī: Krievijas parlaments atļauj Putinam pretendēt uz vēl diviem amata termiņiem

«Esmu pieteicis bada streiku,» politiķis rakstījis zīmītē, kuras teksts ir pārpublicēts viņa sociālo tīklu profilos. «Mani lūgumi ir pieticīgi, acīmredzami, un tiesības uz medicīnisko aprūpi un ārsta apskati (..) ir rakstītas likumā, melns uz balta. Taču kaut kāda iemesla dēļ uz mani likums neattiecas.»

Navaļnijs iepriekš sūdzējies par strauji progresējošām sāpēm un, ka mugura un kājas kļūst nejūtīgas. Viņš arī rakstījis, ka nav saņēmis medicīnisko palīdzību, ko lūdzis, un ka viņam tiek liegts miegs, jo ieslodzījuma vietā viņš tiekot modināts reizi stundā ar ieganstu noskaidrot, vai vīrietis nav izbēdzis, vēsta The Guardian.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas