Krievija noliedz radiācijas noplūdi no atomelektrostacijām

Krievijas varasiestādes ir noliegušas, ka radioaktīvais materiāls, kas konstatēts Skandināvijas valstīs, būtu noplūdis no Krievijas rietumu atomelektrostacijām (AES), vēsta britu raidorganizācija BBC.

Aizvadītajā nedēļā Somijas, Norvēģijas un Zviedrijas kodoldrošības iestādes pavēstīja, ka konstatējušas vairāku radioaktīvo izotopu palielinātu klātbūtni atmosfērā. Nīderlandes Nacionālais Sabiedrības Veselības un vides institūts paziņoja, ka radioaktīvo vielu saturs «var liecināt par degvielas elementa bojājumu kādā atomelektrostacijā», vēsta BBC.

Krievijas atomelektroenerģijas ražotāja Rosenergoatom preses pārstāvis norādījis Krievijas valsts ziņu aģentūrai TASS, ka valsts ziemeļrietumos atrodas Ļeņingradas AES un Kolas AES. Jūnijā tās darbojušās, kā ierasts, un Krievijā neesot bijis sūdzību par šo spēkstaciju darbu, pavēstījis uzņēmums.

«Nav saņemtas ziņas par negadījumiem, kas būtu saistīti ar radionuklīdu izplatību ārpus piesārņojuma objektiem,»

teikts Rosenergoatom paziņojumā.

Vispārējās kodolizmēģinājumu aizlieguma līguma organizācijas paziņojumā mikroemuāru vietnē Twitter savukārt norādīts uz triju tādu izotopu Cs-134, Cs-137 un Ru-103 klātbūtni atmosfērā virs Baltijas un Ziemeļvalstīm. To līmenis ap Jāņiem bijis paaugstināts, tomēr nav apdraudējis cilvēku veselību, pavēstījusi organizācija.
Paziņojums angļu valodā:

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas