Krievija norāda uz Ukrainas sarunu nonākšanu strupceļā, Polija brīdina par karu

Maskavas-Eiropas sarunas par Krievijas pretenzijām uz Ukrainas ilgtermiņa nepievienošanos NATO un alianses austrumu dalībvalstu aizsardzības mazināšanu, Maskavas vērtējumā, ir nonākušas strupceļā. Polija savukārt brīdinājusi, ka Eiropā ir nopietna iespējamība izcelties karam, vēsta beļģu ziņu portāls EurActiv.

Šonedēļ notikušas Krievijas pārstāvju sarunas ar ASV, Eiropas Drošības un sadarbības organizāciju (EDSO) un militāro aliansi NATO. Lai arī Krievija noliedz plānus īstenot militāru iebrukumu Ukrainā, ASV Baltā nama nacionālās drošības padomnieks pavēstījis: «Militāra iebrukuma draudi ir lieli. (..) Nav nosprausti datumi jaunām sarunām. Mums vispirms ir jāapspriežas ar sabiedrotajiem un partneriem.»

Lasiet arī: ANO un ES amatpersonas par «apšaubāmām metodēm» pie robežas ar Baltkrieviju kritizē Latviju, Lietuvu un Poliju

Krievija norādījusi, ka tā turpinās šonedēļ veiktās sarunas, taču pašlaik diskusijas ir nonākušas strupceļā. Pēc EDSO sanāksmes Krievijas vēstnieks organizācijā Aleksandrs Lukaševičs izteicis brīdinājumu par iespējamām «katastrofālām sekām», ja puses nespēšot vienoties par Krievijas nospraustajām militārās drošības sarkanajām līnijām, taču paudis Maskavas gatavību turpināt diplomātiskas sarunas.

Kā vēsta EurActiv, Polijas ārlietu ministrs Zbigņevs Rau (Zbigniew Rau) EDSO sanāksmē sacījis: «Šķiet, ka pēdējos 30 gados EDSO teritorijā vēl nekad iepriekš nav bijusi tik liela kara iespējamība.»

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas