Krievija okupētajās teritorijās izveidojusi vismaz 20 filtrācijas nometnes un cietumus

Krievija okupētajās Ukrainas teritorijās izveidojusi vismaz 20 filtrācijas nometnes un cietumus, tā Eiropas Drošības un sadarbības organizācijas (EDSO) Pastāvīgās padomes sēdē šonedēļ norādījis Ukrainas pastāvīgais pārstāvis starptautiskajās organizācijās Vīnē Jevhens Cimbaļuks.

«Okupētajās teritorijās atklātas vismaz 20 filtrācijas nometnes un cietumi. Tas mums atgādina par cietumu «Izolācija» okupētajā Doņeckā – mēs lieliski zinām par šausmām, kas tur notiek. Tāpēc mēs nedrīkstam pieļaut, lai Krievija rada līdzīgus cietumus visā Ukrainā,» Cimbaļuka teikto citē liga.net.

Savas uzstāšanās laikā Cimbaļuks apsūdzējis Krieviju mēģinājumos okupētos Doņeckas un Luhanskas rajonus pārvērst par teritorijām, kur nepastāv nekādi likumi.

Tāpat, viņaprāt, satraucoša tendence ir Krievijas lēmums tiesāt trīs Ukrainas Bruņoto spēku karavīrus ar ārvalstu pilsonību.

«Lai arī kā nebūtu imitēts tiesas process, tieši Krievija nes pilnu atbildību par to. Ukraina pieprasa no Krievijas puses pienācīgu humāno attieksmi pret ukraiņu karavīriem,» uzsvēris Cimbaļuks.

Lasiet arī: Ukraina ik dienu zaudē līdz tūkstotim karavīru

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas