Krievija pasludina par valsts noslēpumu karavīru nāves gadījumus miera laikā

Krievijas prezidents Vladimirs Putins

Krievijas prezidents Vladimirs Putins izdevis rīkojumu, ar ko Krievijas militārpersonu nāves gadījumiem miera laikā tiek noteikts valsts noslēpuma statuss.

Rīkojumā aizliegts izplatīt ziņas par militārpersonu bojāeju «īpašo operāciju laikā». Līdz šim valsts noslēpuma statuss Krievijā attiecās tikai uz kara laika karavīru upuriem.

Karā pret Ukrainu Krievija konsekventi noliegusi, ka kaimiņvalstī iesūtītas Krievijas regulārā dienesta militārpersonas. Šis apgalvojums savukārt atspēkots Krievijas opozīcijas politiķu sagatavotajā ziņojumā «Putins. Karš», EDSO intervijās ar Ukrainas teritorijā sagūstītām Krievijas militārpersonām un Ukrainas bruņoto spēku pratināšanās, kā arī Rietumu mediju reportāžās.

Ceturtdien, 28.maijā, amerikāņu ārlietu domnīca Atlantijas Padome publiskojusi pētījumu, kur saskaņā ar domnīcas pausto, «Krievijas karā Ukrainā» izsekota Krievijas iesaistīšanās, kas dokumentēta ar fotogrāfijām, videomateriāliem un satelītattēliem.

Tikmēr ziņu aģentūra Reuters ceturtdien ziņoja, ka tās reportieri novērojuši, kā Krievijas armijas bāzē 50 kilometru attālumā no Ukrainas robežas tiek pulcināts karaspēks un ieroči, tostarp pārvietojamas raķešu palaišanas ierīces, tanki un artilērija.

Turklāt daudzi transportlīdzekļi redzēti ar noņemtām atpazīšanas zīmēm, bet militārpersonas redzētas kaujas formās bez militārām zīmotnēm.

Ref: 111.111.103.2534

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas