Krievija piedāvā pases Ukrainas austrumiem, Zelenskis nosoda Maskavas rīcību

Krievijas prezidents Vladimirs Putins

Krievijas prezidents Vladimirs Putins parakstījis rīkojumu ar mērķi vienkāršot Krievijas pasu piešķiršanu kaimiņvalsts iedzīvotājiem, kuri dzīvo prokremlisko separātistu kontrolētajā Ukrainas austrumu daļā. Tas izsaucis nosodījumu no jaunievēlētā Ukrainas prezidenta.

Kā vēsta beļģu ziņu portāls EurActiv, Vladimirs Putins rīkojumu parakstījis trešdien, 24.aprīlī. Viņš lēmumu skaidrojis tā, ka «no cilvēktiesību viedokļa mēs nevaram pieciest situāciju, ka cilvēkiem, kuri dzīvo Doņeckas un Luhanskas republikā ir kopumā atņemtas pilsoņu tiesības».

Prokremliskie separātisti Donbasa kara rezultātā Ukrainas austrumos ir izveidojuši pašpasludinātus valstiskus veidojumus, proti, Doņeckas Tautas Republiku un Luhanskas Tautas Republiku.

Jaunievēlētais Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis uz Maskavas rīcību atbildējis, norādot, ka tā liecina, ka Krievija karo ar Ukrainu, un netuvina karojošās puses mieram. Zelenskis, kurš svētdien, 21.aprīlī, uzvarējis Ukrainas prezidenta vēlēšanās, arī aicinājis starptautisko sabiedrību draudēt Krievijai ar jaunām sankcijām.

Krievija noliedz Ukrainas un Rietumu pārmetumus, ka tā kopš 2014.gada kaimiņvalsts austrumu daļā iesūtījusi karaspēku un smagos ieročus. Donbasa karš, lai arī formāli apturēts ar pamieru jau kopš 2015.gada, piecu gadu laikā ir prasījis kopumā 12 000 militārpersonu un civiliedzīvotāju dzīvību.

Saistītie raksti

1 komentārs

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas