Krievijā piespriež cietumsodu par Krimu atbalstoša raksta pārpublicēšanu

Tiesa Tveras pilsētā Krievijā 5.maijā kādam vietējam iedzīvotājam, kurš sociālajā tīklā Vkontakte dalījies ar rakstu ar nosaukumu «Krima ir Ukraina», piespriedusi divus gadus un trīs mēnešus ilgu cietumsodu.

Kā vēsta ziņu aģentūra Unian un portāls «Radio Brīvā Eiropa», notiesātais Andrejs Bubejevs atzīts par vainīgu publiskos aicinājumos uz ekstrēmistiskām darbībām un darbībām, kuru nolūks ir «pārkāpt Krievijas teritorijas vienotību».

Bubejevs saskaņā ar viņa advokātes Svetlanas Sidorkinas pausto uzskata, ka tiek tiesāts viņa pārliecības dēļ un savu vainu ir noliedzis.

Kriminālvajāšana pret Bubejevu sākta pēc tam, kad viņš sociālajā tīklā Vkontakte savā profilā pārpublicējis publicista Borisa Stomakhina veidotu rakstu ar nosaukumu «Krima ir Ukraina» un tādas pašas tematikas attēlu.

Kā vēstīts, Krievija 2014.gadā Ukrainai piederošajā Krimas pussalā ieveda karaspēku bez atpazīšanas zīmēm jeb tā sauktos «zaļos cilvēciņus», sarīkoja pseidoreferendumu par Krimas pašnoteikšanos un pievienoja pussalu Krievijas teritorijai.

Ref: 111.111.103.3454

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas