Krievijā pirms jaunām protesta akcijām patur spēkā Navaļnija aizturēšanu

Tiesa Krievijā ir atstājusi spēkā opozīcijas politiķa Alekseja Navaļnija aizturēšanu pirms jaunām nedēļas nogalē gaidāmām protesta akcijām par viņa atbrīvošanu un pret Krievijas prezidenta Vladimira Putina režīmu, vēsta franču ziņu aģentūra AFP.

Ceturtdien, 28.janvārī, Krievijas redzamākais opozīcijas līderis tiesas sēdē nosodījis Kremļa spiedienu uz tiesībsargājošo iestāžu darbu. Policijas reidos aizturēti vairāki viņa līdzgaitnieki, Pretkorupcijas fonda darbinieki un viņa ārste.

Navaļnija divu stundu ilgais video stāstījums par, iespējams, Krievijas prezidenta vajadzībām uzceltu greznu pils kompleksu vietnē YouTube kopš publicēšanas 19.janvārī noskatīts 100 miljonus reižu.

Opozicionāra politiskie sabiedrotie aicinājuši Krievijas iedzīvotājus svētdien, 31.janvārī, pulcēties uz jaunām protesta akcijām, tostarp Maskavā pie Federālā drošības dienesta galvenās mītnes.

Lasiet arī: Kariņš: Demokrātisku valstu skaits pasaulē samazinās, taču nekur nav pazudusi cilvēku tieksme dzīvot brīvībā

Pagājušajā nedēļā pirmajās protesta akcijās pēc Navaļnija aizturēšanas, ko policija veica lidostā uzreiz viņa pēc atgriešanās Krievijā, aizturēti vairāk nekā 4 000 Krievijas iedzīvotāju, jo varasiestāžu neatļauta pulcēšanās uz protesta akcijām valstī ir aizliegta. Ir liegts arī aicināt nepilgadīgos piedalīties piketos, un mītiņos.

Krievijas amatpersonas šonedēļ draudējušas noteikt naudassodu sociālajiem tīkliem Instagram, Twitter un TikTok par to, ka tajos nav izdzēsti aicinājumi jauniem cilvēkiem piedalīties protesta akcijās.

Maskavas policija arī izplatījusi aicinājumu iedzīvotājiem nepulcēties uz mītiņiem, norādot, ka demonstrantiem var draudēt kriminālatbildība, vēsta AFP.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas