Krievijā pirms opozīcijas protestiem aiztur Navaļnija līdzgaitniekus

Krievijas opozīcija nedēļas nogalē plāno valsts mēroga protestus, taču pret to rīkotājiem un jau aizturētā opozīcijas līdera Alekseja Navaļnija līdzgaitniekiem ir izvērsta arestu kampaņa, vēsta Krievijas ziņu portāls Meduza.

Ceturtdienas, 21.janvāra, vakarā Maskavā policija aizturējusi opozicionāra preses sekretāri Kiru Jarmišu vainojot viņu nesaskaņotu protesta akciju rīkošanā. Ir aizturēti arī Navaļnija vadītā Pretkorupcijas fonda darbinieki Ļubova Soboļa, Georgijs Alburovs un Vladlens Loss. Līdzīgas aizturēšanas ir notikušas arī trīs citās Krievijas pilsētās.

Baltkrievijas pilsonim Losam likts līdz 25.janvārim pamest valsti un piespriests aizliegums ieceļot Krievijā nākamos divus ar pusi gadus. Viņu apmeklēt Maskavas Daņilovska policijas iecirknī devies cilvēktiesību organizācijas Apologia Protesta jurists Mansurs Galimanovs. Policijas iecirknī Galimanovam fiziski uzbrukts, viņš nogāzts uz grīdas un spārdīts ar kājām, organizācija pavēstījusi mikroemuāru vietnē Twitter.

Opozīcijas protesta akcijas Krievijā ir gaidāmas sestdien, 23.janvārī, vēsta Meduza.

Navaļnija līdzgaitnieki šonedēļ publicējuši opozīcijas politiķa ierunātu video materiālu par pētījumu par iespējamām Krievijas prezidenta Vladimira Putina pasakainām bagātībām. Video materiāls Pils Putinam. Pasaules lielākā kukuļa vēsture pieejams krievu valodā vietnē YouTube šeit. Trīs dienu laikā tā skatījumu skaits ir sasniedzis 53,2 miljonus.

BNN jau vēstīja, ka Krievijas opozīcijas politiķis, pretkorupcijas aktīvists un ass Krievijas prezidenta Vladimira Putina kritizētājs Navaļnijs svētdien ieradās Maskavā ar avioreisu no Vācijas. Vācijā viņš pavadījis piecus mēnešus, atkopjoties un izejot rehabilitācijas kursu pēc viņa indēšanas ar aizliegto Novičok ķīmisko ieroci Krievijā. Indēšanas organizēšanā Navaļnijs vainojis Putinu un Krievijas Federālo drošības dienestu.

Liels skaits policistu svētdien sagaidījuši viņu Maskavas Vnukovas lidostā un aizturējuši Navaļniju.

Aleksejs Navaļnijs 20.augustā nonāca bezsamaņā un ar saindēšanās pazīmēm tika nogādāts Omskas slimnīcā Sibīrijā, bet divas dienas vēlāk tika no Krievijas pārvests uz Vāciju, kur viņa ārstēšanu uzņēmās Charite universitātes slimnīcas mediķi.

Kā 2.septembrī pavēstīja Vācijas valdība, iegūti neapstrīdami pierādījumi, ka viņš ir saindēts ar nervus paralizējošu kaujas vielu, kas pieder pie Novičok grupas. Šīs vielas klātbūtni vīrieša organismā pēcāk apstiprināja arī laboratorijas Francijā un Zviedrijā, kā arī tas ir apstiprināts no Starptautiskās Ķīmisko ieroču aizlieguma organizācijas puses.

ES šai saistībā ir ieviesusi sankcijas pret Krieviju.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas