Krievija plāno izvērsties Arktikas reģionā, aicina ieguldīt ziemeļu ostās

Krievijas prezidents Vladimirs Putins ir nācis klajā ar valsts ilgtermiņa plāniem par izplešanos Ziemeļu Ledus okeāna reģionā, attīstot ziemeļu kuģniecības ceļu un aicinot ārvalstu uzņēmumus ieguldīt Krievijas ziemeļu ostās.

Kā vēsta amerikāņu ziņu aģentūra AP, otrdien, 9.aprīlī, Arktikas foruma ietvaros uzrunājot Somijas, Dānijas, Islandes un Norvēģijas valstu un valdību vadītājus, Putins paziņojis, ka Krievija grasās palielināt kuģu kravu apjomu Arktikā no 20 miljoniem tonnu 2018.gadā līdz 80 miljoniem tonnu 2025.gadā.

«Tas ir īstenojams, labi aprēķināts un konkrēts uzdevums,» sacījis Krievijas prezidents. Plānots arī paplašināt Arktikas kuģniecības ceļa ostas, proti, Murmanskas ostu Kolas pussalā un Petropavlovskas-Kamčatkas ostu Kamčatkas pussalā. Šo projektu finansēšanā Putins aicinājis iesaistīties ārvalstu uzņēmumus.

Pēdējā desmitgadē, līdz ar ledus segas sarukšanu Ziemeļu Ledus okeānā, savas pretenzijas uz okeāna teritorijām, kur varētu būt arī apjomīgi naftas krājumi, ir pieteikusi arī Kanāda, Amerikas Savienotās Valstis, Dānija un Norvēģija.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas