Krievijā plešas bažas par cenzūru, jo paplašina valdības kontroli pār internetu

Cilvēki Krievijā protestē pret portāla RuNet cenzūru.

Krievijas parlamenta apakšnams otrdien, 16.aprīlī, trešajā un galīgajā lasījumā apstiprinājis likumprojektu, kas paredz paplašināt valdības kontroli pār internetu, raisot bažas par plašu cenzūru.

Valsts domes deputāti ar ievērojamu balsu vairākumu atbalstījuši likumprojektu, kas vēl būs jāapstiprina parlamenta augšpalātai un jāparaksta prezidentam.

Likumprojektā paredzēts, ka interneta nodrošinātājiem jāuzstāda iekārtas, lai valstī caur serveriem vadītu Krievijas internetu. Tādējādi tiks palielinātas valsts aģentūru pilnvaras interneta kontrolē, bet tīmekļa lietotājiem būs grūtāk apiet valdības noteiktos ierobežojumus. Ciest var arī savienojumu kvalitāte.

Likumprojekta ierosinātāji skaidro, ka tas esot aizsardzības pasākums, gadījumā ja ASV vai kāda cita naidīga vara izlemtu atslēgt Krieviju no interneta.

Likumprojekta autori rosina radīt tehniskas iespējas, lai tīmekļa Krievijas segments varētu darboties autonomi no pārējā tīmekļa. Sistēmas darbu koordinēs valsts mediju uzraugs Roskomnadzor, savukārt aizsardzības iekārtu uzstādīšanu un ekspluatāciju operatoru tīklos apstiprinās Krievijas valdība.

Likumprojekta kritiķi bažījas, ka šāds autonoms tīkls radīs totālas cenzūras iespējas tīmeklī. Vairākās Krievijas pilsētās notikuši akcijas interneta brīvības atbalstam.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas