Krievijā pret Alekseju Navaļniju ierosināta jauna krimināllieta

Krievijā, kuras augstākās amatpersonas noliedz, vasarā valstī notikusi opozīcijas politiķa Alekseja Navaļnija indēšana, izmeklētāji ierosinājuši krimināllietu uz aizdomu pamata par iespējamu krāpšanos ar ziedojumiem, vēsta vācu raidsabiedrība DW.

44 gadus vecais vadošais Krievijas opozīcijas politiķis decembrī publicējis vairākus video materiālus, kuros, balstoties uz Bellingcat pētniecisko žurnālistu pētījumu, augustā notikušajā viņa indēšanā vainojis Krievijas Federālā Drošības dienesta darbiniekus. Viņš arī apgalvojis, ka viņa slepkavības mēģinājumu pasūtījis Krievijas prezidents Vladimirs Putins.

Lasiet arī: Krievijas drošībnieki Navaļnija sarunu ar iespējamo indēšanas grupas dalībnieku sauc par viltotu

Krievijas Izmeklēšanas komiteja šonedēļ izplatījusi paziņojumu, kurā vaino Navaļniju, ka naudu, kas saziedota viņa pārstāvētajām organizācijām, viņš tērējis, lai iegūtu «personīgo īpašumu, materiālas vērtības un apmaksātu izdevumus».

Minētā iestāde, kas ir tieši pakļauta Krievijas prezidentam, paziņojumā apgalvojusi, ka opozīcijas politiķis savām vajadzībām tērējis vairāk nekā 356 miljonus rubļu (3,9 miljonus eiro), kas saziedoti Pretkorupcijas fondam un citām Navaļnija pārstāvētām organizācijām.

Pats opozicionārs, kurš uzturas Vācijā, turpinot ārstēties no augustā Krievijā notikušās indēšanas ar aizliegto ķīmisko ieroci Novičok, komentējis, ka krimināllietu «sagudrojis Putins». «Es uzreiz teicu, ka viņi mēģinās ielikt mani cietumā, jo es nenomiru,» Navaļnijs rakstījis mikroemuāru vietnē Twitter otrdien, 29.decembrī, vēsta DW.

Saistītie raksti

1 komentārs

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas