Krievijā referenduma dienā iedzīvotāji saņem īpašu pabalstu

Krievijas prezidents Vladimirs Putins vēlēšanu iecirknī

Vecāki ar bērniem Krievijā saņēmuši ārpuskārtas pabalstu trešdien, 1.jūlijā, kad valstī kulminē tautas nobalsošana par konstitūcijas grozījumiem. Pieņemšanas gadījumā tie ļautu Vladimiram Putinam palikt pie varas līdz 2036.gadam, vēsta britu-kanādiešu ziņu aģentūra Reuters.

Referendums visā Krievijā rīkots septiņu dienu garumā, lai mazinātu jaunā koronavīrusa izplatību. Vīrusa dēļ spēkā esošie ierobežojumi valstij svarīgajā brīdī nepieļauj protesta akciju rīkošanu.

Lasiet arī: FOTO: Demokrātiju Krievijā! Rīgā protestē pret Krievijas Konstitūcijas grozījumiem

Ar Putina rīkojumu iedzīvotājiem ar bērniem trešdien izmaksāti vienreizēji pabalsti 10 000 Krievijas rubļu (126 eiro) apmērā.

Dienā, kad balsot devies arī Putins pats, valsts organizētas vēlētāju aptaujas pie vēlēšanu iecirkņiem jau prognozē, ka konstitūcijas grozījumi tautā apstiprināti ar divu trešdaļu vēlētāju atbalstu.

Sociālajos tīklos un neatkarīgos medijos savukārt tiek dokumentēti vēlēšanu kārtības pārkāpumi, no kuriem daudzi saistīti ar referenduma interneta balsojuma iespēju. Nevalstiskā organizācija Golos, kas novēro referenduma norisi, jau ir pavēstījusi, ka nevarēs apstiprināt balsojuma iznākumu kā likumīgu, vēsta Reuters.

Saistītie raksti

1 komentārs

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas