Krievijā režisoru Serebreņņikovu atbrīvo no mājas aresta

Krievu teātra un kino režisors Kirils Serebreņņikovs

Pēc 21 mēnesi ilga mājas aresta tiesa Krievijā mainījusi drošības līdzekli teātra un kino režisoram Kirilam Serebreņņikovam.

Kā vēsta kanādiešu-britu ziņu aģentūra Reuters, režisoram, kurš tiek tiesāts par iespējamu valsts naudas piesavināšanos, pirmdien, 8.aprīlī, tiesa Maskavā nolēmusi pret galvojumu mainīt drošības līdzekli. Drošības līdzeklis mainīts arī diviem citiem aizdomās turētajiem.

Serebreņņikovs mājas arestā atradies kopš 2017.gada augusta. Pirmdien tiesa viņu atbrīvojusi ar nosacījumu, ka gan viņš, gan divi minētie aizdomās turētie nepametīs Maskavas pilsētu.

«Ir laiks svinēt! (..) Pateicos visiem, kuri teica «Turies!» Bet es atkārtošu vēlreiz, tās vēl nav beigas, mēs turpināsim strādāt, lai tiesā pierādītu mūsu nevainīgumu,» pēc atbrīvošanas sacījis režisors.

Prokurori vaino Serebreņņikovu par valsts naudas piesavināšanos 133 miljonu rubļu (1,8 miljonu eiro) apmērā, taču apsūdzētais ir noliedzis, ka būtu vainīgs, un norādījis, ka krimināllieta ir absurda un vērsta pret viņa radošo darbību.

Piespiedu kārtā strādājot no mājām, Serebreņņikovs ir saglabājis darba attiecības ar Maskavas Gogoļa Centra teātri, kur viņš darbojas kā mākslinieciskais vadītājs un režisors. Viņa mājas aresta laikā tiesa ir konfiscējusi viņa dzīvokli un automašīnu.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas