bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Svētdiena 22.07.2018 | Vārda dienas: Marija, Marika, Marina

Krievijā rosina aizliegt darbu uzņēmumiem no ES, ASV un citām valstīm

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)


Kaut arī Krievija arvien vairāk tuvojas ekonomiskajai krīzei, Maskavā starp parlamentāriešiem ir politiķi, kas ir gatavi pasteidzināt jau tā kritisko situāciju. Trīs Krievijas Valsts domes deputāti ir iesnieguši parlamentā likumprojektu, kas definē, kas ir agresoru valstis un kā pret tām aizsargāt Krievijas ekonomiku un iekšējo tirgu.

Ieceres autori par agresoriem uzskata valstis, kas pret Krieviju ir noteikušas sankcijas – Eiropas Savienību, ASV un citas. Krievu parlamentārieši grib aizliegt šo valstu uzņēmumiem un pilsoņiem strādāt Krievijā, vēsta TV3 raidījums Nekā personīga.

Krievijas vadošās partijas Vienotā Krievija frakcijas deputāts Jevgēņijs Fjodorovs ir dedzīgs Vladimira Putina atbalstītājs. Viņš samērā bieži parādās vietējos medijos un aktīvi kūda Krievijas iedzīvotājus pret rietumiem. Fjodorovs uzskata, ka Krievija kopš deviņdesmito gadu sākuma ir ASV kolonija un ir zaudējusi savu suverenitāti. Amerikāņu padomnieki, pēc viņa sacītā, arī sarakstījuši Krievijas konstitūciju. Tāpēc tā jāmaina.

«Kāda ir amerikāņu vēstnieka funkcija? Viņš sēž un ieliek ķeksīšus pretī savējiem cilvēkiem, aizpilda tabulas un apstiprina, kuri darbi ir paveikti. Viņš saņem Krievijas ministru ziņojumus par gatavošanos Maidanam. Tāda ir viņa funkcija! Tā ir viņa specialitāte. Viņi [amerikāņi] strādā, lai [Krievijā]būtu krīzes situācija,» uzskata Fjodorovs.

Viņš ar pāris domubiedriem decembra sākumā Valsts Domē iesniedza jaunu likumprojektu. Tā mērķis ir pasargāt Krievijas nacionālo ekonomiku un iekšējo tirgu no agresoru valstīm. Runa ir par Eiropas Savienību un ASV, kas Krievijai, Putinam pietuvinātajiem cilvēkiem un virknei uzņēmumu ir noteikušas sankcijas. Krievijas parlamentārieši vēlas panākt, lai uzņēmumiem, kas ir reģistrēti Eiropas Savienības valstīs un to pilsoņiem, būtu aizliegts strādāt Krievijā.

Politiķis savā likumprojektā rosina vērsties pret konkrētiem starptautiskiem uzņēmumiem, kas strādā Krievijā. Vislielāko nepatiku viņam izraisa ārvalstu auditorkompānijas un konsultāciju firmas, kas esot monopolizējušas krievu biznesu. Likuma autori ir noraizējušies, ka šie uzņēmumi spēlē pārāk nozīmīgu lomu Krievijas ekonomikā un veic auditus lielākajā daļā stratēģiski svarīgo krievu uzņēmumu.

Tāpat likumprojekta autori uzskata, ka ārvalstu auditorkompānijas strādā savu valdību labā. Tāpēc tās varot apzināti sagrozīt krievu organizāciju auditu rezultātus, lai kaitētu Krievijas interesēm.

Iecere ir izraisījusi nosodījumu no Putina pretiniekiem ne tikai Krievijā. Starp tiem ir Modernās Krievijas institūts – Ņujorkā bāzēta nevalstiska organizācija. Tā brīdina, ka likums var izraisīt katastrofālas sekas Krievijas ekonomikai. Proti, ja no tirgus padzīs starptautiskās auditoru firmas, tad no krievu kompānijām novērsīsies vēl vairāk ārvalstu investoru.

Krievijas žurnālistikas interneta vietnes The insider redaktors Romāns Dobrohotovs saka, ka kreisi noskaņotajam Fjodorovam nav autoritātes Krievijas politiskajā elitē. Tā patlaban nenododas pārdomām, kā ierobežot ārvalstu biznesu. «Es esmu pilnīgi pārliecināts, ka likumprojektam Valsts Domē nav izredžu. Tajā pašā laikā var būt ierobežojumi finanšu jomā. Mūsu [prezidenta] administrācija un parlaments mēģinās ieviest kādus mērus, lai uzlabotu situāciju pēc mūsu nacionālās valūtas sabrukuma,» viņš komentē.

Austrumeiropas politisko pētījumu centra pētnieks Māris Cepurītis stāsta, ka Eiropas Savienības, ASV un citu valstu nodēvēšana par agresoriem nav nekas pārsteidzošs. «Šī te agresora statuss ir Krievijas konstrukcija, lai parādītu, ka Krievija nepārtraukti tiek apdraudēta, ka pastāv uzbrukuma draudi no ārpuses un ka Krievija faktiski ir aizstāvības pozīcijā. Tā kā tas ir vairāk domāts iekšējam patēriņam, lai mobilizētu sabiedrību atkal pret kādu mistisku, faktiski iedomātu ārējo ienaidnieku,» uzskata Cepurītis.

Ja likumprojektu pieņems un tas stāsies spēkā, tad Krievijas valdība būs tiesīga pēc saviem ieskatiem ierobežot arī jebkuru citu uzņēmējdarbības formu, ne tikai auditoru un konsultāciju pakalpojumu kompānijas.

Krievija jau iepriekš ir pieņēmusi rietumvalstīm klaji naidīgus likumus. Krievija nolēma aizliegt amerikāņiem adoptēt krievu bērnus. Šāds solis sekoja kā atbildes reakcija ASV noteiktajām sankcijām pret Krieviju saistībā ar tā dēvēto Sergeja Magņitska lietu.

Ref: 102.000.102.8897


Pievienot komentāru

BNN nedēļas apkopojums: Atklātu balsojumu par prezidentu? Ugunsgrēki Latvijā. Sarakstu iesniegšana 13.Saeimai

BNN sniedz apkopojumu par šīs nedēļas aktuālākajiem notikumiem, kurās ietvertas tādas tēmas kā Pārmaiņas; Cīņa; Nākotne ; Izaugsme; Darījums; Ugunsgrēks.

Gada pirmajā pusē par 6% sarucis ievestu lietotu auto skaits

Latvijā šogad pirmajā pusgadā par 6% sarucis ievestu lietotu auto skaits, aģentūru informē Auto asociācijā.

airBaltic saņem desmito Airbus A220-300 lidmašīnu

Latvijas lidsabiedrība airBaltic 20.jūlijā Rīgā saņēma desmito Airbus A220-300 lidmašīnu ar reģistrācijas numuru YL-CSJ.

VID: Kases aparātu reforma rit smagnēji, tomēr tās gaita ir daudz raitāka nekā pērn

Kases aparātu reforma rit smagnēji, tomēr tās gaita ir daudz raitāka nekā pērn, informē Valsts ieņēmumu dienests.

Meža ugunsgrēka dzēšanai Valdgales pagastā piesaistīs papildu ugunsdzēsējus

Šobrīd ar meža ugunsgrēku Valdgales pagastā cīnās 60 ugunsdzēsēji, taču dienas gaitā plānots piesaistīt vēl 30 glābējus, liecina Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestaieraksts sociālajā tīklā Twitter.

Ventspilī meklē risinājumus aktuālajiem vides jautājumiem

Ventspilī piektdien, 20.jūlijā notika AS Ventspils tirdzniecības osta pārstāvju un vides speciālistu tikšanās ar Valsts vides dienesta pārstāvjiem.

Bērni ar funkcionāliem traucējumiem varēs saņemt ES fondu finansētus pakalpojumus

Bērniem ar funkcionāliem traucējumiem, kuriem noteikta invaliditāte, būs pieejami sabiedrībā balstīti sociālie pakalpojumi sociālo prasmju un funkcionālo spēju uzlabošanai. Šim mērķim no Eiropas Sociālā fonda projektu īstenošanai ir paredzēti vairāk nekā 4,2 miljoni eiro.

Ražotāju cenu līmenis rūpniecībā jūnijā gada griezumā palielinājies par 4,3%

Vidējais ražotāju cenu līmenis Latvijas rūpniecībā 2018. gada jūnijā, salīdzinot ar 2017. gada jūniju ir palielinājies par 4,3%. Vietējā tirgū realizētajai produkcijai cenas pieauga par 4,8%, savukārt eksportētajai produkcijai – par 3,7%.

Lībija noraida ES ieceri Ziemeļāfrikā veidot migrantu centrus

Lībija ir pret Eiropas Savienības piedāvāto risinājumu Ziemeļāfrikas valstīs veidot migrantu centrus, lai apturētu cilvēku plūsmu pāri Vidusjūrai uz ES. Tā norādījis Lībijas premjerministrs Fajezs al Saradžs, kurš arī uzsvēris, ka Briselei valsti neizdosies pārliecināt ar finansiālu motivāciju.

Kopējie nodokļu parādi Latvijā jūlija sākumā – 1,212 miljardi eiro

Latvijā šogad jūlija sākumā kopējie nodokļu parādi, ieskaitot aktuālos, apturētos parādus un atmaksas termiņa pagarinājumus, bija 1,212 miljardu eiro apmērā, kas ir par 0,8% mazāk nekā mēnesi iepriekš.

Sākoties festivālam Positivus, uz Tallinas šosejas būs intensīvāka satiksme

Sākoties mūzikas festivālam Positivus, kas nedēļas nogalē norisināsies Salacgrīvā, autovadītājiem jārēķinās ar intensīvu satiksmi uz Tallinas šosejas.

Spānija atceļ aresta orderi Katalonijas neatkarības pasludinātājam Pudždemonam

Spānijas Augstākā tiesa ir atcēlusi Eiropas aresta orderi bijušajam Katalonijas reģiona valdības galvam Karlesam Pudždemonam, jo Vācija ir atteikusies viņu izdot tiesāšanai par apsūdzību dumpja rīkošanā par Katalonijas reģiona neatkarības pasludināšanu 2017.gadā.

Latvijas tūrisma mītnēs viesu pavadīto nakšu skaits pieaudzis par 11,6%

Latvijas viesnīcās un citās tūristu mītnēs šogad pirmajos piecos mēnešos viesu pavadīto nakšu skaits palielinājies par 11,6% salīdzinājumā ar 2017.gada attiecīgo periodu, sasniedzot 1,728 miljonus.

Igaunijas rūpniecisko ražotāju cenas gadā augšup par 2,9%

Rūpniecisko ražotāju cenu indekss Igaunijā gada laikā no pērnā jūnija līdz 2018.gada jūnijam ir kāpis par 2,9%, attiecīgi radot arī eksporta cenu kāpumu, tā aplēsuši igauņu satistiķi.

Greiderēšana uz grants autoceļiem veikta vairāk nekā 52 000 km apjomā

Lai uzlabotu braukšanas apstākļus, VAS Latvijas autoceļu uzturētājs grants autoceļiem, veica greiderēšanu 52 353 km apjomā un greiderējamā kārta atjaunota 3 228 kubikmetru apjomā.

Pētījums: Latvijā katrs trešais saņēmis piedāvājumu aizņemties naudu nelegāli

Gandrīz katrs trešais iedzīvotājs Latvijā jeb 31% respondentu atzīst, ka ir saņēmis piedāvājumus naudu aizņemties nelegālajā tirgū, secināts Latvijas Alternatīvo finanšu pakalpojumu asociācijas pētījumā, ko šā gada jūlijā veica tirgus un sabiedriskās domas pētījumu centrs SKDS.

Putins aicina NATO beigt «bezatbildīgi» tuvināties Ukrainai un Gruzijai

Krievijas prezidents Vladimirs Putins paudis brīdinājumu NATO, lai militārā alianse neveido ciešākas saiknes ar Gruziju un Ukrainu, vērtējot, ka šāda politika esot bezatbildīga un tai varot būt sekas NATO, kuras politiķis gan nav konkretizējis.

Plāno atļaut pārtiku pēc derīguma termiņa beigām nodot labdarībai

Zemkopības ministrija sagatavojusi grozījumus Pārtikas aprites uzraudzības likumā, kas paredz, ka turpmāk konkrētas pārtikas produktu grupas pēc derīguma termiņa beigām varēs nodot labdarībai.

Ungārija iesūdzēta ES tiesā par aizliegšanu palīdzēt «nelegāliem imigrantiem»

Eiropas Komisija paziņojusi, ka Ungārijas likuma norma, ar ko palīdzēšana valstī nelikumīgi ieceļojušiem cilvēkiem atzīta par krimināllnoziegumu, ir pretrunā Eiropas Savienības tiesību aktiem, un tādēļ Ungārija ir iesūdzēta Eiropas Savienības tiesā.

Saeimas partijas nesteidz paust atbalstu Vējoņa kandidatūrai uz otru termiņu

Saeimā pārstāvētie politiskie spēki pašlaik nesteidz paust atbalstu Raimonda Vējoņa kandidatūrai uz otru termiņu Valsts prezidenta amatā.

Saglabāsies silts vietām pat karsts laiks

Tuvākajās dienās laika apstākļus Latvijā turpinās noteikt ciklons, līdz ar to debesis būs daļēji mākoņainas un vietām ir gaidāms lietus ar pērkona negaisu.

Jau trešo dienu turpina dzēst meža un kūdras ugunsgrēku Valdgales pagastā

Jau trešo dienu jeb 60 stundas turpina dzēst kūdras un meža ugunsgrēku Talsu novada Valdgales pagastā, kur degšana joprojām vietām notiek ar atklātu liesmu, bet citviet gruzd, informēja VUGD pārstāve Inta Palkavniece.

Maršruts nedēļas nogalei: Skārda bungu tūre, Dzīres Kuldīgā un Fono Cēsis

Arī šajā nedēļas nogalē visā Latvijā norisināsies daudz un dažādi pasākumi, kas dos iespēju kvalitatīvi pavadīt brīvdienas ikvienam – gan bērnam, gan pieaugušajam – un jebkur – gan dabā, gan iekštelpās. BNN komanda aicina ielūkoties Maršrutā, lai varētu izvēlēties, kurš pasākums ir vispiemērotākais šo brīvdienu pavadīšanai – Prāta Vētras koncerts Jelgavā, Dzīres Kuldīgā vai Fono Cēsis.

Lietuvas valdošā partija reklamējusies populārā TV seriālā

Sasniegt vēlētāju auditoriju var sasniegt dažādos veidos. Lietuvā valdošā Zemnieku un zaļo savienība to darījusi caur iecienītu televīzijas seriālu, tā šonedēļ secinājusi Lietuvas Centrālā Vēlēšanu komisija.

Igauņi alkoholu pērkot Latvijā, pusgadā nodokļos zaudē 20 miljonus eiro

Latvijas veikalos, kas atrodas pie Igaunijas robežas, pirmajā pusgadā pārdoti 1,6 miljoni litru stipro alkoholisko dzērienu, un tas nozīmē, ka Igaunija nodokļos zaudējusi vairāk nekā 20 miljonus eiro.

Jaunākie komentāri