Krievijā tirgo spēli Mūsējie Salisberī par slepkavības mēģinājumiem Lielbritānijā

Krievijā ir nopērkama galda spēle Mūsējie Salisberī. Tajā spēlētāji aicināti doties uz pilsētu Lielbritānijā, kur 2018.gadā notika slepkavības mēģinājumi ar nervu indi Novičok, kuru pastrādāšanā Lielbritānija apsūdzējusi Krievijas izlūkdienesta virsniekus.

Kā ceturtdien, 24.janvārī, vēsta birtu ziņu portāls The Guardian, spēli, kur atainoti izmeklētāji ķīmisko ieroču aizsargtērpos un smaržu flakoniņš ar miroņgalvas attēlu, izveidojis uzņēmums Igroland. Uzņēmums šonedēļ pavēstījis, ka spēle ir izgatavota 5 000 eksemplāros un to pārdod mazumtirgotājiem internetā.

Vienam no spēles veidotājiem Mihailam Boberam šonedēļ jautāts, vai, viņaprāt, galda spēle par notikumiem Salisberī, kas beidzās ar viena cilvēka nāvi un četru cilvēku smagu saindēšanu, nav aizskaroša pret upuriem un to tuviniekiem.

Spēles autors atbildējis: «Mēs negribējām nevienu aizvainot. Tieši pretēji – mēs gribējām atbalstīt savus tautiešus, kurus varētu būt aizvainojusi šī situācija (..) Tiek teiktas daudzas lietas, un daudzas no tām – bez jebkādiem pierādījumiem.»

Par saistību ar Salisberī indēšanas gadījumiem Lielbritānijas policija ir izvirzījusi apsūdzības Krievijas izlūkdienesta virsniekiem Anatolijam Čepigam un Aleksandram Miškinam. Tie savukārt ir nolieguši, ka būtu vainīgi, un norādījuši, ka viņu īstie vārdi ir Ruslans Boširovs un Aleksandrs Petrovs, kādi rakstīti arī viņu Krievijas pasēs, ar kurām tie 2014.gada pavasarī, laikā, kad pastrādāts uzbrukums ieceļojuši Lielbritānijā un apmeklējuši Salisberī pilsētu.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas