Krievijā tūkstošiem cilvēku aizturēti protestos pret Putina sākto karu Ukrainā

Krievijas pilsētās svētdien, 6.martā, notikušas pretkara akcijas, kuru dalībnieki tika masveidā aizturēti, ziņo nevalstiskā organizācija OVD-Info.

Pretkara akcijas notikušas visā Krievijas teritorijā, sākot no Tālajiem Austrumiem un Sibīrijas un beidzot ar Maskavu un Sanktpēterburgu.

Krievijā cilvēki, piedaloties protesta akcijās un izsakoties pret Kremli un tā rīcību, riskē ar 15 gadiem cietumā.

 

Saskaņā ar stāvokli uz plkst. 19.10 (plkst.18.40 pēc Latvijas laika) 56 pilsētās aizturēti 4 359 cilvēki, kas protestēja pret Krievijas iebrukumu Ukrainā, vēsta organizācija OVD-Info.

Tas ir vairāk nekā pagājušā gada 23.janvārī, kad notika protesti Krievijas opozīcijas līdera Alekseja Navaļnija atbalstam.

Policija pret demonstrantiem izturas ar lielu nežēlību.

Piemēram, no Jekaterinburgas ziņo, ka policija protestētājus grūdusi zemē un spārdījusi kājām.

Pret protestētājiem pielietotas arī elektrošoka ierīces.

Saskaņā ar OVD-Info datiem Maskavā no aptuveni 2 500 demonstrantiem aizturēti vismaz 1 629 cilvēki, Sanktpēterburgā no aptuveni 1 500 protestētājiem – 1 173, Novosibirskā – 272, Jekaterinburgā – 215, Tjumeņā – 124, Permā – 91, Krasnojarskā – 78, Irkutskā – 66, Ufā – 50, Čeļabinskā – 43, , Omskā – 26.

Starp aizturētajiem Maskavas Manēžas laukumā ir arī viens no vadošajiem Krievijas varasiestāžu likvidētās cilvēktiesību aizstāvju organizācijas Memoriāls aktīvistiem Oļegs Orlovs.

Viņas 80.dzimšanas dienā aizturēta arī Krievijas cilvēktiesību aizstāvēšanas kustības veterāne Svetlana Ganuškina, kas savulaik tikusi izvirzīta Nobela Miera prēmijai.

Lasiet arī: Ikea pievienojas Krievijas un Baltkrievijas boikotam, iesaldē rūpnīcas, veikalus

Tiek ziņots, ka Maskavā ceļā uz policijas iecirkni apgāzies viens no aizturēto transportēšanas spēkratiem. Autoavārijā vismaz deviņi cilvēki guvuši ievainojumus.

OVD-Info ziņo, ka kopš Krievijas iebrukuma sākuma 24.februārī pretkara akcijās aizturēto skaits pārsniedzis 10 000 cilvēku.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas