Krievija un ASV pēc militārām sarunām ziņo par krasām viedokļu atšķirībām

ASV un Krievija pēc sarunām par Eiropas drošības situāciju un Ukrainu norādījušas, ka starp pusēm saglabājušās krasas viedokļu atšķirības un Krievija izvirzījusi ASV nepieņemamas prasības, vēsta britu-kanādiešu ziņu aģentūra Reuters.

Pirmdien, 10.janvārī, Šveices pilsētā Ženēvā tikušies Krievijas ārlietu ministra vietnieks Sergejs Rjabkovs un ASV valsts sekretāra vietniece Vendija Šērmane (Wendy Sherman). Amatpersonu sarunas ilgušas vairāk nekā septiņas stundas.

«Diemžēl mūsu principiālajā pieejā šajā jautājumā ir lielas atšķirības. ASV un Krievijai dažās jomās ir pretējs viedoklis par to, ko nepieciešams darīt,» pēc sarunām nožēlu paudis Krievijas pārstāvis. «Mums ir absolūti obligāti nodrošināt, lai Ukraina nekad, nekad, nekad nekļūtu par NATO dalībvalsti,» sacījis Rjabkovs un runājis par Krievijas vēlmi to panākt un nostiprināt starptautiski saistošos dokumentos.

Lasiet arī: Krievijas, ASV un NATO tikšanās uzskatāmas par ilgāku sarunu sākumu, vērtē Igaunijā

«Mēs bijām stingri …, atvairot drošības jomas priekšlikumus, kuri, ASV skatījumā, vienkārši nav apspriežami,» nelokāmību savukārt pauda Vašingtonas diplomāte. Šērmane gan arī norādījusi uz abpusēju kompromisu iespēju, paužot ASV atvērtību sarunām attiecībā uz raķešu izvietošanu Eiropā, kā arī uz militāro mācību vērienu.

Kā iepriekš ziņoja BNN, 2021.gada nogalē ASV pavēstīja, ka Krievija sapulcinājusi ap 100 000 militārpersonu lielu karaspēku pie robežas ar Ukrainu. Maskava izvirzījusi ASV virkni prasību par NATO spēku pārvietošanu prom no NATO austrumu daļas dalībvalstīm, tostarp no Baltijas, un par atteikšanos potenciāli uzņemt Ukrainu un Gruziju NATO. Vašingtona savukārt norādījusi, ka visām iesaistītajām valstīm ir tiesības pašām lemt savu likteni un ka, ja Krievija iebruks Ukrainā, militārā klātbūtne NATO austrumu spārnā tiks tieši pretēji – palielināta.

Krievija ir pavēstījusi, ka tai nav plānu iebrukt Ukrainā, vēsta ERR.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas