Krievija vainojama Ļitviņenko noindēšanā, secina Eiropas Cilvēktiesību tiesa

Eiropas Cilvēktiesību tiesa secinājusi, ka Krievija ir atbildīga par kādreizējā krievu izlūkdienestu virsnieka Aleksandra Ļitviņenko slepkavību 2006.gadā Londonā, vēsta britu raidorganizācija BBC.

Aleksandrs Ļitviņenko savulaik bija Krievijas Federālā drošības dienesta un Padomju Savienības Valsts drošības komitejas virsnieks. Pēc Krievijas Federālā drošības dienesta kritizēšanas par iespējamu iesaistīšanos noziedzīgās darbībās 2000.gadu sākumā viņš pārcēlās dzīvot uz Lielbritāniju, kur sarakstīja grāmatas par Krievijas drošības dienestu, iespējams, pastrādātiem noziegumiem Krievijā.

Lasiet arī: Krievijas augstskolā šauts uz cilvēkiem, ziņo valsts iestādes

2006.gadā Ļitviņenko nomira no saindēšanās ar poloniju. 2016.gadā Lielbritānija publiskā izmeklēšanā secināja, ka Krievijas prezidents Vladimirs Putins, visticamāk, apstiprinājis pārbēdzēja slepkavības organizēšanu un ka to pastrādājuši Krievijas pilsoņi Andrejs Lugavojs un Dmitrijs Kovtuns.

Abi vīrieši ir nolieguši, ka būtu pastrādājuši slepkavību. Krievija ir konsekventi noliegusi valstisku saistību ar Ļitviņenko nāvi.

Eiropas Cilvēktiesību tiesa, kurā vērsusies vīrieša atraitne Marina, nu pievienojusies britu izmeklēšanas secinājumam, ka Kovtuns un Lugavojs noziegumā darbojušies kā Krievijas aģenti. Tā atzinusi, ka Krievijas nespēja atspēkot apgalvojumus, ka Krievija organizējusi slepkavību, vēl vairāk norāda uz valsts atbildību noziegumā.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas