Krievijas amatpersonas netieši draud Latvijai ar Ukrainas «denacifikācijas» scenārija atkārtošanu

Saeimas lēmums, kas paver ceļu Uzvaras parkā esošā padomju pieminekļa nojaukšanai, izraisījis asu reakciju no Krievijā valdošā režīma amatpersonām. Latvijai tiek draudēts gan ar ekonomiskām sankcijām, gan ar pilsoņu kara tuvošanos, vēsta lsm.

Krievijas Valsts domes Drošības komisijas priekšsēdētājs Vasilijs Piskarjovs uzskata, ka Latvijas varasiestādes, gatavojoties nojaukt «Uzvaras pieminekli», veicinot pilsoņu karu pašu valstī.

«Latvijas varasiestādes būtībā veicina pilsoņu karu savā valstī, jo padomju karavīru piemiņas zaimošana būs pļauka ne tikai krievvalodīgiem iedzīvotājiem, bet arī tiem latviešiem, baltkrieviem, ukraiņiem, ebrejiem un citiem Latvijas iedzīvotājiem, kuru ģimenes locekļi cīnījās pret hitleriešiem un ko nogalināja vācu fašisti un viņu vietējie atbalstītāji,» vēsta Piskarjovs.

Krievijas Valsts domē ir arī Pilsoniskās sabiedrības attīstības komisija, kuras priekšsēdētāja vietniece Olga Zaņko izplatījusi Kremļa propagandas vēstījumu, ka Otrā pasaules kara laikā Latvijas iedzīvotāji padomju armiju sagaidīja kā atbrīvotājus.

Tikmēr Krievijas prezidenta Cilvēktiesību un pilsoniskās sabiedrības attīstības padomes priekšsēdētājs Valērijs Fadejevs netieši piedraudējis Latvijai ar Ukrainas «denacifikācijas» scenārija atkārtošanu.

«Sanāk tāda loģika: ja Latvijas parlaments ar savu lēmumu nostājas pret Padomju armiju – Rīgas un Eiropas atbrīvotājiem no hitleriskā nacisma –, tad sanāk, ka viņi ir nevis atbrīvotāju pusē, bet gan otrā, hitleriskā nacisma pusē,» teica Fadejevs.

«Mēs esam pieraduši runāt par spēcīgiem nacisma elementiem Ukrainā, bet izskatās, ka tādi ir ne tikai Ukrainā. Latvijā tādi ne tikai ir, bet arī ļoti spēcīgi, pašlaik tie nosaka sabiedrisko toni. Domāju, ka Latviju gaida nopietni politiskie notikumi,» apgalvo Fadejevs.

Krievijas prezidenta Vladimira Putina līdzgaitniece, Federācijas padomes priekšsēdētāja Valentīna Matvijenko pavēstīja, ka par Eiropas demokrātijas simbolu esot kļuvis buldozers.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas