Krievijas Arktikā no cauruļvada apkārtējā vidē izplūst 44 tonnas degvielas

Ilustratīvs attēls

Krievijas Arktikā no naftas cauruļvada noplūdušas aptuveni 44,5 tonnas aviācijas degvielas, tā Krievijas metālrūpniecības milža Norilsk Nickel paziņojumu citē ASV valsts medijs Radio Brīvā Eiropa.

Šis ir otrais gadījums kopš maija, kad Krievijas ziemeļos no objekta, kas saistīts ar niķeļa, pallādija, platīna un vara ražotāju Norilsk Nickel jeb Nornickel, apkārtējā vidē tiek radīts liels piesārņojums ar naftas produktiem. Kompānijas meitasuzņēmums ir Norilsktransgaz.

Lasiet arī: Krievijas dīzeļdegvielas piesārņojums sasniedz lielu ezeru, tā gubernators

«Brīdī, kad Tukhardas ciema tuvumā tika sūknēta aviācijas degviela, cauruļvadā, kas pieder Norilsktransgaz saruka spiediens,» svētdienas, 12.jūlija, paziņojumā par negadījumu Krasnojarskas apgabala ziemeļos norādījuši Norilsk Nickel pārstāvji.

«Saskaņā ar sākotnējo informāciju spiediena zuduma dēļ — tas ilga aptuveni 15 minūtes — noplūda līdz 44,5 tonnām degvielas,» teikts paziņojumā.

Uzņēmums norādījis, ka pēc notikušā caurļvads ir slēgts un sadarbībā ar Krievijas Ārkārtas situāciju ministriju notiek degvielas savākšanas darbi, ziņo Radio Brīvā Eiropa.

Saistītie raksti

1 komentārs

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas