Krievijas Ārlietu ministrija publicē video, kurā attaisno Molotova–Ribentropa paktu

Krievijas Ārlietu ministrija sociālajā tīklā Twitter ievietoja videoklipu, kurā attaisno 1939.gadā parakstīto Molotova–Ribentropa paktu starp Padomju Savienību un nacistisko Vāciju, atzīmējot tā noslēgšanas gadadienu. Video nav pieminēti pakta slepenie protokoli, kas tika izmantoti, lai sadalītu Eiropu ietekmes sfērās, ziņo Igaunijas sabiedriskais medijs ERR.

Krievijas Ārlietu ministrijas Twitter konts tika izmantots, lai dalītos ar video, kurā ir interpretēta ģeopolitiskā situācija pirms Otrā pasaules kara.

Video sākas ar Padomju Savienības tautas komisāra Vjačeslava Molotova un nacistiskās Vācijas ārlietu ministra Joahima fon Ribentropsa (Joachim von Ribbentrop) parakstīto neuzbrukšanas paktu.

Krievijas Ārlietu ministrija publicēja īsu tekstu un video, kurā skaidro paktu. «Skaidrojums» ievietots angļu un krievu lapās sociālajos tīklos Twitter un Telegram.

Video materiālā norādīts, ka daudzas citas Eiropas valstis ir parakstījušas neuzbrukšanas paktu ar nacistisko Vāciju, un tajā citēts kara laika Apvienotās Karalistes premjerministrs Vinstons Čērčils (Winston Churchill).

Ne ierakstā, ne pievienotajā video nav minēti pakta slepenie protokoli, kuros nacistiskā Vācija un Padomju Savienība sadalīja Eiropu ietekmes sfērās.

Saskaņā ar tiem Somijas, Igaunijas, Latvijas, Austrumpolijas un Besarābijas (tolaik Rumānijas karalistes daļa) tika iekļautas padomju ietekmes sfērā. Savukārt Lietuva un Rietumpolija tika ietverta Vācijas ietekmes sfērā.

1989.gadā Vācijas Federatīvā Republika un PSRS pasludināja paktu par spēkā neesošu no tā parakstīšanas brīža. Līdz tam laikam Padomju Savienība gadu desmitiem atteicās atzīt slepeno protokolu pastāvēšanu.

Eiropas Parlaments 2019.gada rezolūcijā paktu nosauca kā iemeslu Otrā pasaules kara sākumam.

Molotova–Ribentropa pakts tika parakstīts 1939.gada 23.augustā. Tā paša gada septembrī nacistiskā Vācija iebruka Polijā, un šis brīdis tiek uzskatīts par Otrā pasaules kara sākumu.

Padomju spēki šķērsoja Polijas robežu no otras puses 17.septembrī.

22.septembrī nacistiskā Vācija un Padomju Savienība sarīkoja kopīgu militāro parādi Brestļitovskā.

Krievijas diktators Vladimirs Putins iepriekš ir attaisnojis abu totalitāro valstu paktu.

Saistītie raksti

1 komentārs

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas